O parfémoch

Hrejivé a príťažlivé: Zoznam najlepších orientálnych parfumov pre ženu

orientalne parfemy

Túžite po niečom exkluzívnom a neobyčajnom? Potom by ste určite mali vyskúšať niektorý z orientálnych parfémov, ktorý vás zahalí do tajomnej a magickej vône. Ženy tieto parfémy častokrát obchádzajú, pretože sú výraznejšie, a tiež nezvyčajnejšie, než arómy iných typov vôní. Majú však bohatú kompozíciu, ktorá vám dodá zmyselnosť a jedinečnosť. Ak sa nebojíte netradičných, výraznejších a hrejivých vôní, potom bude niektorý z nasledujúcich parfémov pre vás ten pravý.

Aké druhy orientálnych vôní poznáme?

Zmyselné esencie orientálnych parfumov delíme podľa ingrediencií na 4 druhy:

Kvetinovo-orientálne vône: Najčastejšie obsahujú jemné, kvetinové, niekedy až pudrové tóny, ako je napríklad tuberóza či gardénia. Tie sa miešajú s korenistejšími arómami, ako je kardamón alebo muškátový oriešok.

Drevito-orientálne vône: Spájajú zemité akordy drevín, napríklad santalového dreva a cédru spojeného s pačuli, vetiverom a sladko-korenistými tónmi.

Čisto orientálne vône: Typicky orientálne parfumy, ktoré sú založené na harmonických arómach. Kombinujú všetky vyššie spomenuté ingrediencie – či už kvetiny, dreviny, koreniny, ale aj typicky orientálne ingrediencie. Pôsobia však hrejivejšie, výraznejšie a opulentnejšie, než všetky ostatné druhy.

Jemné orientálne vône: Tieto parfumy sú menej intenzívne ako štandardné orientálne parfumy. Stále sú to však sofistikované a príťažlivé vône. Sú v nich použité hrejivé tóny jantáru alebo jemnejšie koreniny, napríklad škorica a klinčeky.

YSL – Opium

Svetoznámu ikonu orientálnych parfémov YSL – Opium snáď ani nemusíme predstavovať. Ide o bohatú a veľmi nezvyčajnú, orientálno-korenistú vôňu. Na pokožke sa rozvíja do luxusných, zvodných a výrazných aróm, ktoré najlepšie sadnú sebavedomým ženám. Je naozaj osobitá a rozpoznateľná, takže sa pre ženu stane typickou. Pokiaľ sa pre ňu rozhodnete, každý vás podľa nej spozná ihneď, ako vstúpite do miestnosti.

Gucci – Guilty

Kým väčšina orientálnych parfémov sa hodí skôr na špeciálne príležitosti, Gucci Guilty je vyrobený tak, aby bol vhodný na každodenné nosenie. Jeho pozitívne, orientálno-kvetinové arómy sa hodia smelej žene s výraznou osobnosťou, ktorá si každú chvíľku života dokáže užiť na plno. Vôňa totiž vyjadruje radosť zo života a bežných dní. Je príťažlivá, hrejivá a jej nositeľka sa s ňou stane neprehliadnuteľnou v každej situácii.

Mugler – Angel

Angel je veľmi netradičná, celosvetovo obľúbená vôňa. Ucítite ju však len zo ženy, ktorá sa nebojí skúšať nové a naozaj netradičné veci. Pokiaľ medzi tieto ženy patríte aj vy, Angel môže byť tou správnou voľbou aj pre vás. Má orientálno-vanilkové tóny, ktoré sú vo vôni kombinované s ovocím. Práve táto nezvyčajná kombinácia jej dodáva provokatívnosť a jedinečnosť. Zároveň má moc ženu rozžiariť, a dodať jej pôvab a jemnosť anjela.

Kenzo – Jungle L’Elephant

Kenzo – Jungle L’Elephant je veľmi zaujímavá vôňa, ktorá vás prevedie na prechádzku divokou džungľou. Postupne, ako sa parfém rozvíja, v ňom ucítite vynikajúcu zmes exotických tónov s nádychom orientu. Dominuje mu zmes korení, ktorá sa pomaličky mieša so sladkými, kvetinovými akordmi.

Parfém v sebe nesie neskutočnú živočíšnu energiu a túžbu, vďaka čomu priťahuje pozornosť okolia. Len málo žien ho preto nosí v bežné dni, no siahajú po nej skôr večer či počas špeciálnych udalostí. Zvýrazní v nich živočíšnosť a príťažlivosť.

Lancome – Tresor

V širokom portfóliu orientálnych vôní si vyberie žena elegantná, sebavedomá, nespútaná a tiež romantická. Pre večné romanticky je výbornou voľbou parfém Lancome – Tresor. Jeho sladká a nežná vôňa výborne vystihne romantický charakter ženy a vyjadrí jej túžbu po láske. Podobne ako ostatné orientálne parfémy, aj táto vôňa je hrejivá, príjemná a krásne vynikne aj v chladných mesiacoch.

Ďalšie orientálne parfémy pre ženy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *