Tip na darček

Oslávte deň žien výnimočným parfumom

damsky parfum

Chcete si na deň žien dopriať niečo výnimočné? Pozrite si náš tip na 4 úžasné dámske parfumy, ktoré vám rozžiaria deň. Každý z nich zaujme iný typ ženy a preto veríme, že si aj vy medzi nimi nájdete ten svoj. Potešte ním seba, svoju priateľku, mamu či sestru. Článok je samozrejme vhodný aj pre pánov, ktorí hľadajú inšpiráciu na pekný darček ku dňu žien pre svoju partnerku.

 

Elegantná: Chanel No. 5

Chanel No. 5 bol úplne prvým aldehydovým parfumom na svete. Dokonale vyjadruje ženskú krásu, zraniteľnosť, no aj rafinovanosť a eleganciu. Jeho kompozícia na prvý pohľad vyzerá ako náhodné zoskupenie vôní, v skutočnosti je však zmesou vyberaných aróm, ktoré dnes tvoria už kultový parfém.

Parfum bol vytvorený na podnet samotnej Coco Chanel. Chcela vytvoriť parfum, ktorý by „voňal ako žena“. Podľa nás sa jej to podarilo dokonale. Jeho kvetinovo-aldehydové arómy ženu rozžiaria a dodajú jej akýsi tajomný pôvab. Parfum je ideálny pre elegantnú, distingvovanú a za každých okolností štýlovú ženu, akou bola aj Coco Chanel. U nás ho nájdete vo väčšom 50 ml flakóniku, no aj v menšom 20 ml balení ideálnom do kabelky.

 

Nezávislá: Giorgio Armani – Sí

Chyprový dámsky parfum Sí značky Armani patrí posledné roky k najobľúbenejším parfumom sveta. Je inšpirovaný nezávislou ženou, ktorá s nadšením hovorí „áno“ každej novej výzve. Sám Giorgio Armani o parféme povedal: „Sí je moja pocta modernej ženskosti, neodolateľnej kombinácii pôvabu, sily a nezávislého ducha.“

Vôňa parfumu Sí sa otvára listami čiernych ríbezlí, ktoré prechádzajú do romantických kvetín frézie a ruže. Základ parfumu, ktorý na koži pretrváva najdlhšie, je mierne zmyselný. Tvoria ho drevité tóny, ambroxan, pačuli a sladkú bodku mu dáva vanilka. Parfum perfektne sadne ženám, ktoré sú nezávislé a duchom slobodné.

 

Romantická: Versace – Eros

Spočiatku svieže arómy citrusov prelínajúce sa s kvetinami, v závere príťažlivá drevito – pižmová bodka, ktorá evokuje pocit nežného dotyku na pokožke. Tak by sme mohli opísať vôňu dámskeho parfumu Eros, inšpirovaného nekonečnou láskou a nespútanou túžbou.

Parfum je pomenovaný podľa gréckeho Boha lásky Erosa, ktorý bol tak, ako každý muž, taktiež ovplyvnený ženským pôvabom. Parfum zhmotňuje silu ženy obalamutiť muža a popliesť mu hlavu čo i len jediným pohľadom. Zapasuje tým ženám, ktoré majú romantickú dušu a do každej činnosti vkladajú lásku. Ak takúto ženu máte vo svojej blízkosti, môžete ju potešiť naším malým flakónikom parfumu Eros, ktorý se zmestí aj do malej večernej kabelky.

 

Tajomná: Yves Saint Laurent – Black Opium

Parfém Black Opium značky Yves Saint Laurent je určený pre sebestačnú a silnú ženu, ktorá si tvrdo ide za svojím cieľom. Jeho arómy kopírujú povahu ženy, pre ktorú je parfum určený. Sú jedinečné, vysoko návykové a zmyselne ženské. Nie je na nich nič dievčenské, a preto je tento parfém vhodný skôr pre zrelú ženu.

Každá zložka parfumu Black Opium pôsobí na naše zmysly inak. Tóny kávy nám dávajú energiu, sladkú zmyselnosť vanilka a ženskosť podčiarkne jazmín. Parfum je vhodný na denné nosenie, no aj na príležitosti, pri ktorých chce žena vyniknúť a zažiariť. Ak sa pre tento parfum rozhodnete, poprípade ho darujete vašej blízkej, vedzte, že sa pre ňu stane príznačným a ľudia si ju budú pamätať práve podľa tejto vône.

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *