O parfémoch

Vôňa je kľúčom k zvodnosti. Aký je ideálny parfum?

Keď sa schyľuje k intímnej chvíli, nie je nič intenzívnejšie a príťažlivejšie, ako vzájomná vôňa partnerov. Viete však, ktorá vôňa je najzvodnejšia? Ktorá vám pomôže zlákať muža? Zozbierali sme pre vás pár tipov od expertky na vône Karen Gilbert, ktorá v článku pre Daily Mail vybrala tie najdôležitejšie body, ktorých sa pri výbere parfumu držať, ak chcete na partnera zapôsobiť a podmaniť si ho.

 

Vône exotických kvetov muža zvedú

So zvodnosťou a romantikou sa spájajú najmä kvety jazmínu a ylang-ylang. Podľa Karen Gilbert sú teda práve parfumy s exotickými kvetmi tou správnou voľbou, ak chcete pôsobiť príťažlivo a vábne. Našimi najhorúcejšími favoritmi sú napríklad parfumy inšpirované Čiernou orchideou od Toma Forda či legendárnou Coco Mademoiselle.

 

Siahnite po parfémoch s pižmom   

O niečo jemnejšie než exotické kvety voňajú pižmové parfumy v kombinácii s krémovým santalovým drevom v základe vône. Zrejme najobľúbenejším parfémom z tejto kategórie je See od značky Chloé. Pre tie z vás, ktoré majú radi hutnejšie vône, odporúča Karen Gilbert ambru s dotykom intenzívneho korenia. Arómy exotickej ambry na ženskej pokožke budú muža zvádzať, prebudia v ňom živočíšno a vy ho tak dostanete presne tam, kde ho chcete mať.

 

Vyhnite sa citrusovým vôňam

Citrusové a akvatické vône s nádychom vetra sú osviežujúce a príjemné, nie však ak chcete zvádzať muža. Sú to vône, ktoré nepôsobia príťažlivo, no skôr milo a priateľsky. Podľa Karen by vás ľahko mohli dostať do zóny priateľstva, tzv. friend zone. Sú vhodné na bežné dni, kedy na romantiku a zvodnosť ani nepomyslíte, napríklad do práce či na kávu s priateľkou.

 

To isté platí aj pre príliš sladké a čokoládové vône. Jemné korenisté vône sú povolené, nesmú však byť príliš silné. Príkladom sú vanilka alebo škorica.  

 

Vôňu zvýraznite  

Ak použijete telový krém rovnakej vône ako je váš parfum, vôňu ešte viac zvýrazníte. Okrem toho vám pomôže aj správne používanie parfumu, napríklad aplikácia na vlhkú pokožku (o správnom používaní parfumov sme vydali článok nedávno). Netreba zabúdať ani na spodnú bielizeň či posteľné prádlo. Aby sa vône nebili a neprekrývali, nepoužívajte aviváž, no radšej váš parfum. Aj keď neodporúčame striekať parfum na oblečenie, malú výnimku urobiť môžete.

 

Pri aplikácii parfumu na posteľné prádlo sa najprv uistite, či nezanecháva škvrny. Stáva sa to najmä u orientálnych vôní. Prádlo parfumom iba zľahka poprášte, aby aróma len decentne podčiarkovala vôňu vašej pokožky.

 

Nenoste vôňu, ktorú nemáte radi

Všetky naše rady a odporúčania sú zbytočné, ak sa vo vôni necítite príjemne a prirodzene. Hlavným dôvodom, prečo ľudia používajú parfumy, je predsa aby sa cítili dobre. Ak sa teda s určitou vôňou neviete zžiť a „nie ste to vy“, vyskúšajte inú vzorku. Vôňa, to je totiž komunikácia bez slov, a preto si vyberte vôňu, ktorou vyjadríte presne to, čo chcete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *