O parfémoch

5 zásad správneho používania parfumu

Výber toho správneho parfumu býva náročný. Niekedy trvá dni, no niekedy hľadáme mesiace aj roky, kým nájdeme taký, ktorý nás verne vystihuje. Keď konečne nájdeme ten „pravý“, musíme sa ešte priučiť pár zvykom, aby parfum nádherne vynikol a fungoval presne tak, ako má. Ktoré to sú?

 

1. Parfum aplikujte na pulzné body

 

Aby sa vôňa príjemne šírila do okolia, musíme ju aplikovať na tie správne miesta na tele. Nazývajú sa pulzné body a máme ich napríklad na krku, za ušami, na zápästiach, vnútorných lakťoch, na hrudníku medzi prsiami či na dolnej čeľusti. Na týchto miestach je telo veľmi teplé a pulzuje. Práve toto telesné teplo pomáha zintenzívniť vôňu a šíriť ju do okolia.

 

Rozdiel ucítite aj vtedy, ak si parfum aplikujete na hydratovanú pokožku. Suchá pokožka totiž absorbuje vlhkosť z parfému a jej arómy sa rýchlo stratia. Preto je najlepšie parfém sprejovať na vlhkú pokožku, ideálne po sprchovaní.

 

2. Nesprejujte oblečenie

 

Parfum nikdy nesprejujte na oblečenie. Síce ho bude z oblečenia cítiť, nezmieša sa však s olejmi na pokožke. Znamená to, že nebude „pracovať poriadne“. Ak predsa len budete chcieť parfum aplikovať na oblečenie, tak ho sprejujte len do vrchných častí odevu. Zároveň dbajte na materiál. Vôňu dobre udrží bavlna, koža a iné prírodné látky.

 

3. Zbytočne neplytvajte

 

Určite ste už aj vy zažili takú situáciu, keď vás vôňa niekoho nablízku obťažovala. Či už je to v práci alebo v električke, príliš silný parfum môže ostatným vadiť a nevhodne ich dráždiť. Vôňa by však mala byť len pôvabným doplnkom každého z nás a preto dbajte na množstvo parfumu, ktoré na seba nasprejujete. V tomto prípade platí, že menej je viac.

 

4. Voňavky skladujte  v tme

 

Máloktorá z nás rieši skladovanie parfumu. Vedeli ste napríklad, že by sme naše voňavky mali skladovať v tme? Nemali by sme ich totiž vystavovať dennému svetlu, a preto je najjednoduchšie skladovať ich v originálnej krabičke. Okrem toho by nemali byť skladované pri teplote vyššej ako 20°C.

 

5. Nerozotierajte

 

Triete si o seba zápästia, keď aplikujete parfum? Chyba! Mnohé z nás veria, že ak budú vôňu rozotierať po pokožke, rozvinie sa rýchlejšie. Opak je pravdou. Trenie vôňu „zabíja“ a zabraňuje jej rozvíjať sa.

Zlaté pravidlo na záver znie: Nekombinujte na tele príliš veľa vôní naraz. Ak máte výrazný parfum, používajte jemnú aviváž, ľahkú vôňu šampónu a deodorantu. Príliš veľa vôní naraz môže vytvoriť ťažký nepríjemný opar, ktorý by obťažoval nielen okoloidúcich, no najmä vás. A to je predsa presný opak toho, čo chceme vôňou dosiahnuť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *