O parfémoch

Ako vznikla značka Gucci?

gucci bloom

Talianska odevná značka Gucci dnes patrí k najluxusnejším a najvyhľadávanejším značkám na svete. Zanechala stopu v móde a dnes hrá veľkú rolu aj v parfumérskom priemysle. Parfumy inšpirované značkou Gucci nájdete samozrejme aj u nás a práve preto sme sa rozhodli rozpovedať vám o nej viac. Kto za ňou stojí a aký je dnes jej najlepší dámsky parfum?

 

Ako značka Gucci vznikla?

Aj vy ste sa už niekedy zamýšľali nad tým, prečo má značka Gucci v logu až dve prekrývajúce sa písmená G? Je to práve kvôli menu zakladateľa značky – Gucciovi Guccim. Guccio bol taliansky obchodník a módny návrhár, ktorý svoj úplne prvý obchod otvoril v roku 1921. Niesol názov The Fashion House od Gucci a nachádzal sa vo Florencii.

 

Kto bol Guccio Gucci?

Guccio Gucci sa narodil v roku 1881 vo Florencii. Jeho otec bol výrobcom kožených výrobkov a tak by sa mohlo zdať, že mal mladý Guccio toto remeslo v krvi. Opak bol však pravdou. Po stopách svojho otca ísť nechcel a preto sa radšej rozhodol cestovať po svete a odísť z rodnej Florencie do Paríža a Londýna. Vo veľkých mestách pracoval ako čašník, vrátnik či umývač riadu, pričom pozorne sledoval módu veľkomešťanov.

Eleganciu slávnych a bohatých ľudí odpozoroval najmä pri práci v slávnom hoteli Savoy. Inšpirovali ho hlavne rôzne typy batožín a dizajny kufrov, a aj preto po návrate domov začal vyrábať cestovné tašky a doplnky. Jeho výrobky boli tak kvalitné a žiadané, že sa Gucci časom rozhodol rozšíriť svoje podnikanie aj do hlavného mesta Ríma.

Gucci mal okrem náročného pracovného života aj bohatý rodinný život. S manželkou Aidou mal 6 synov, pričom 4 z nich pokračovali v otcových šľapajach a po jeho smrti v roku 1953 prevzali rodinný podnik. Ešte v ten istý rok sa im podarilo otvoriť obchod v zámorí – priamo na Manhattane a dostať sa tak do povedomia celému svetu.

 

Legendárne kúsky značky Gucci

Zrejme najviac ikonickým kúskom z dielne značky Gucci sú tzv. loafers shoes s typickým pozláteným zubadlom. Prvýkrát sa objavili v roku 1932 a tie pôvodné sú dodnes uložené v New Yorskom Múzeu moderného umenia. Podobne známou je aj kabelka s bambusovou rúčkou z roku 1947. Obidva doplnky sú dodnes veľmi populárne a považované za nestarnúcu klasiku.

gucci bloom

                        Princezná Diana v Ríme, 1991; zdroj foto: georgettemagazine.com

 

Najlepší dámsky parfum Gucci Bloom

Značka Gucci v súčasnosti vyrába mnoho parfumov, najobľúbenejším dámskym parfumom je však podľa mnohých módnych blogov parfum Gucci Bloom. Často sa hovorí, že vďaka tomuto parfumu žena rozkvitá a naberá životnú vitalitu. Keď ho totiž ovoniate, prenesiete sa do záhrady plnej kvetín, v ktorej je žena tou najkrajšou kvetinou.

Kvetinový parfum Gucci Bloom je nežný a romantický, práve vďaka čomu si už získal milióny ženských, ale aj mužských sŕdc. No a keďže je vskutku výnimočný, nemôže chýbať ani medzi našimi Parfénmi. Napodobeninu parfumu Gucci Bloom pre vás máme v klasickom 50 ml flakóniku, no aj v podobe cestovného parfumu. Aj vďaka nemu sa budete môcť aspoň na chvíľku spojiť s umením značky, ktorá už pred pár desaťročiami ohúrila také hviezdy, ako Grace Kelly či Jackie Kennedy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *