Nezaradené

Poznáte Christiana Diora a jeho najslávnejšie pánske parfémy?

dior parfemy

Pánske parfumy značky Christian Dior patria medzi top vône parfumérskeho priemyslu. Samotný Dior ale pôvodne nebol parfumér, no módny návrhár. Z jeho osoby sa stala uznávaná módna značka, ktorá však prerazila aj v parfumérii. Ako teda tento inšpiratívny Francúz ovplyvnil históriu módy a ktoré sú tie slávne pánske Dior parfémy?

 

Módny revolucionár

O osobe Christiana Diora sa hovorí ako o módnom revolucionárovi, ktorý zásadným spôsobom zmenil dámsku módu. Bol zároveň prvým dizajnérom v histórii, ktorý na trh uviedol aj kolekciu doplnkov. Jeho prvým parfémom bola vôňa Miss Dior (1947), ktorú venoval svojej sestre Catherine. Paradoxne, najslávnejšie parfumy módneho domu Dior vznikali až po jeho smrti. Viete, ktoré to sú?

 

Mužný parfém Dior – Sauvage

Dior bol vždy tak trochu „novátorom“. Aj jeho nasledovatelia sa preto snažili pokračovať v jeho stopách. V roku 1966 preto vytvorili pánsky parfém Sauvage, ktorý predstavuje pravú divočinu. Na mužskú pokožku sa snaží premietnuť surovú kamennú krajinu rozžeravenú horúcim a hrejivým slnkom.

Sauvage patrí dnes medzi top mužské parfémy sveta. Je legendárny a charakteristický svojimi sviežimi citrusovými tónmi, ktoré dopĺňa štipľavá levanduľa a veľmi mužný drevitý základ. V našej ponuke nájdete vernú imitáciu Sauvage pod číslom 401, ktorú od originálu určite nerozoznáte. Parfum inšpirovaný slávnou vôňou Sauvage je svieži, surový a ušľachtilý presne tak ako muž, ktorý ho nosí.

 

Intenzívny Fahrenheit od Diora

Pánsky parfum Fahrenheit je určený pre revolučného muža, vďaka čomu sčasti odráža aj osobnosť samotného Christiana Diora. Ide o intenzívnu drevitú vôňu, ktorú mohol svet prvýkrát ucítiť v roku 1988. Fahrenheit sa za tú dobu stal už tradičným parfumom, ktorý je vďaka pižmovým tónom veľmi príťažlivý aj pre ženy.

Zvodnú a vernú napodobeninu parfumu Fahrenheit nájdete aj v našej ponuke. Ide o jemne kvetinový, no zároveň veľmi mužný parfém, ktorý odráža povahu odvážneho muža. Jeden z najlepších mužských parfémov vôbec je teda ideálny pre mužov, ktorí sa neboja nových výziev a prekážok.

 

Cesta Diora od politológie k umeniu

Dior sa narodil v roku 1905 v Severnom Francúzsku. Aj keď vyštudoval politológiu, vždy ho lákalo umenie. Po škole si preto otvoril malú galériu, kde vystavoval obrazy Pabla Picassa, Maxa Jacobsa či Jeana Cocteau. Aj keď musel kvôli rodinným problémom galériu po 3 rokoch zatvoriť, od umenia sa nikdy neodpútal.

 

New look inšpirovaný architektúrou

Vo svojej tvorbe Dior vždy hľadal inšpiráciu v architektúre. Dokazuje to aj jeho známa veta: „Šaty sú kúskom efemérnej architektúry tvorenej tak, aby vylepšila proporcie ženského tela.“ Práve tým sa Dior aj preslávil. Jeho povojnová kolekcia totiž vrátila do dámskej módy ženskosť a zvýraznila ženské tvary a oblú postavu.


dior parfumy

Christian Dior a jeho modelky, zdroj foto: designer-vintage.com

Tento trend s názvom „new look“ sa stal v móde veľmi obľúbeným a nosíme ho dodnes. Vyznačoval sa úzkymi ramenami, zvýraznenými prsiami, zúženým pásom a dlhou nadýchanou sukňou. Moderný a svieži štýl šiat pomohol zničenému Parížu, v ktorom Dior pôsobil, znovu sa stať po II. svetovej vojne hlavným mestom módy sveta.

 

Dior natrvalo zmenil módu

Málokto vie, že u Diora začínal aj Yves Saint Laurent alebo že dcérskou spoločnosťou dnešnej značky Christiana Diora je aj slávny Louis Vuitton. Nielen vo svojej dobe, no ešte aj dnes legenda Christiana Diora patrí medzi najúspešnejších módnych dizajnérov vôbec. Do módy vtrhol ako revolúcia, ktorá vtedy ohromila celý svet a nadchýna nás dodnes.

 

Zdroj titulnej foto: afriendinparis.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *