O parfémoch

Od šperkov až k parfumom. Ako sa značke Cartier darí v parfumérskom priemysle?

cartier parfum

Keď si Louis-Francois Cartier dal v roku 1857 v Paríži registrovať punc svojej značky, zrejme ešte netušil, že práve zakladá jeden z najznámejších klenotníckych domov všetkých čias. Vyrábal šperky pre tie najslávnejšie osobnosti sveta, no po rokoch strávených len šperkárstvom a hodinárstvom sa značka rozhodla rozšíriť svoje portfólio aj o parfémy.

Aj Cartier parfémy sa správajú ako šperky. Ich úlohou je ženu rozžiariť, dodať jej šarm, krásu a výnimočnosť. Aká teda bola cesta značky Cartier od šperkov až k parfumom? A ktoré najobľúbenejšie Cartier parfumy dnes nájdete aj u nás? Čítajte ďalej.

Cartier šperky milovali tie najznámejšie osobnosti

Francúzsky výrobca luxusných šperkov a hodiniek Cartier nesie meno po elitnej klenotníckej rodine Cartierovcov. Ich šperky boli tak famózne, že ich nosili zástupcovia kráľovských rodov. Napríklad úplne prvým VIP klientom bola princezná Mathilde, Napoleonova štýlová neter. V priebehu desaťročí boli nositeľmi Cartier šperkov famózne osobnosti, medzi ktorými nechýbala napríklad ani Grace Kelly so svojím Cartier snubným prsteňom, či Elizabet Tailorová s 69 karátovým diamantom.

cartier parfumy
Reklama na Cartier z roku 1956

Akými šperkami sa Cartier preslávil?

Po luxusných Cartier šperkoch túžili v 20. storočí takmer všetci. Preslávené boli najmä svojimi ohromujúco zložitými vzormi, ktoré pripomínali kvety či krajky. Iné luxusné kúsky boli vyrábané do podoby zvierat, napríklad panterov, drakov, vtákov, krokodílov či chimér.

Aj preto sa legendárnym symbolom firmy stala zdobená brošňa Pantera. Cartier však nezabúdal ani na pánov. Vyrobil prvé pánske náramkové hodinky Santos, ktorých dizajn je obľúbený dodnes.

Pafumy Cartier pôsobia ako luxusné šperky

V 70. rokoch začal byť Cartier dostupný aj pre menej známe osobnosti a s prerodom firmy prišla tiež myšlienka začať tvoriť parfumy. Nemali to však byť len obyčajné voňavky, ale parfumy určené na ozdobenie pokožky ako neviditeľné a vzácne drahokamy.

Cartier parfumy preto začali vyrábať parfumérski majstri zo vzácnych a luxusných ingrediencií. Ich vône nesú motto: Cartier vôňa je podpisom charakteru. Ako úplne prvá vyšla na trh vôňa Must de Cartier (1981). Po nej boli vydané ďalšie známe kolekcie ako napríklad Carat či La Panthére, ktoré už možno poznáte aj z našej ponuky.

Parfém Carat: novinka medzi Parfen parfumami

Vízia parfému Carat bola jasná: rozžiariť ženu podobne, ako žiaria odlesky diamantu. Carat preto reprezentuje 7 farieb dúhy, ktoré vyjadruje ako 7 čerstvých kvetov. Spojením týchto kvetín vznikla abstraktná a živá vôňa, pôsobiaca ako druh novej bielej kvetiny.

Spojiť vôňu 7 kvetín a dosiahnuť pritom príjemnú, nevtieravú a unikátnu vôňu dalo značke zabrať. Parfumérom sa to však podarilo ako v originále, tak aj v našej imitácii Carat. Pôsobí ako explózia sviežosti a energie, vďaka čomu vás povzbudí aj počas pochmúrnych dní. Zároveň sa drží charakteru značky Cartier, a tak bude na vašej pokožke pôsobiť ako výnimočný šperk.

Imitácia La Panthére ukrýva dravosť a ženskosť

Každá žena má v sebe skrytý kúsok šelmy, každá kvetina má v sebe skrytú zvieraciu esenciu – to je základná myšlienka, s ktorou sa Cartier púšťal do tvorby parfému La Panthére. Tento podmanivý parfém je určený pre slobodnú a vášnivú ženu. Zapáči sa vám, ak hľadáte dravú a trošku trúfalú kvetinovú vôňu.

Ženskosť je v parféme podčiarknutá žiarivou gardéniou – zmyselnou, no zároveň jemnou kvetinou. Nádych dravosti parfému dodáva mäkké zamatové pižmo. Symbolom vône sa stal Panter, ktorý odhaľuje jedinečnosť a silu charakteru každého človeka.

Panter je súčasne symbolom celej značky Cartier. Aj preto je dnes parfum La Panthére považovaný za jeden z najobľúbenejších Cartier parfumov. V jeho imitácii ho môžete získať aj u nás. Ak hľadáte lacnejšiu, no rovnako výnimočnú vôňu ako originál, kliknite na tlačidlo a nechajte sa uniesť jeho vôňou.

Zdroj foto: pinterest.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *