O parfémoch

Najlepšie korenisté parfémy: Výber pre mužov

najlepsie koreniste parfemy pre muzov

Pikantné koreniny tvoria jedny zo základných ingrediencií mužských parfumov. Pôsobia v nich pomerne univerzálne, a preto sú súčasťou typicky letných, ale aj typicky zimných vôní. Aby sme však nejakú vôňu mohli zaradiť medzi korenisté parfémy, koreniny v nej musia byť naozaj výrazné. Takéto parfémy sa potom hodia skôr do studeného počasia, pretože skvelo prerazia vlhkosť a budú sa intenzívne šíriť do okolia.

Ktoré pánske korenisté parfumy sú najlepšie?

Pánske korenisté parfémy sú dosť ostré, prenikavé a rozpoznateľné. Hodia sa každému typu muža – tým hanblivým dodajú sebavedomie a energiu presadiť sa, u tých sebaistým a bezprostredných len vyzdvihnú ich extrovertný charakter.

Každý muž sa teda s korenistým parfumom stane neprehliadnuteľným. Tichším či ležérnejším mužom radíme zvoliť si jemnejší korenistý parfém, typickí extroverti môžu siahnuť prakticky po akomkoľvek korenistom parfume. Pripravili sme pre vás výber tých najlepších, s ktorými určite nešliapnete vedľa:

Victor&Rolf – Spicebomb

Kópia Spicebomb je intenzívna, explozívna a zvodná. Ihneď, ako ju prvýkrát použijete, vás zasiahne neskutočnou explóziou zmyselnosti a mužnosti. Tento parfém je teda vhodný skôr pre extrovertov, nakoľko je veľmi výrazný, prenikavý a orientálny. Je to naozajstná bomba ukrytá vo flakóne. Do miestnosti vojde skôr, ako vy sám, a zasiahne všetkých navôkol. Bude to však pozitívny zásah – má totiž naozaj príjemnú vôňu, ktorá sa páči takmer každému.

Dolce & Gabbana – The One For Men

Dolce & Gabbana je symbolom pre mužskú eleganciu a štýl. Tieto vlastnosti si zachováva aj v parfume The One For Men, ktorý vo vernej imitácii nájdete aj u nás. Je to vynikajúca nadčasová vôňa, podčiarkujúca mužnosť a zmyselnosť.

Je to drevito-korenistý parfém. Najvýraznejšie v ňom voňajú vyvážené tabakové arómy a korenisté tóny. Môžu ho nosiť muži v každom veku. Výborne sa prispôsobí ich charakteru a vyzdvihne v nich šarm aj osobnosť. Hodí sa k obleku, ale aj k teniskám a športovému oblečeniu.

Chanel – Egoiste Platinum

Tento parfém je ostrý ako britva. Má chladný nádych a mierne odmeraný charakter, a preto sa hodí mužom, ktorí musia byť v svojej pozícii nezlomní a sebavedomí. Výborne vynikne na individualistickom, elegantnom a svojráznom mužovi.

V tejto sviežej, drevito-korenistej pánskej vôni okrem drevín a korenín ucítite aj studené kovové tóny a pižmo. Takáto kombinácia zaručuje, že Egoiste Platinum bude voňať príťažlivo, tajomne a individualisticky. Muž s ním získa dávku francúzskeho štýlu, šarmu a nadčasovosti, ktorú Chanel sľubuje.

Najlepšie unisex korenisté parfémy, ktoré sa hodia aj mužom:

Nie len medzi pánskymi, ale aj medzi unisex parfumami nájdete skvelé korenisté vône. Ak ste si teda medzi vyššie spomenutými parfumami nenašli nič vhodné pre seba alebo svojho partnera, pozrite si nasledujúci výber TOP unisex korenistých parfumov:

  • Kilian – Intoxicated: Silne aromatický parfém, ktorý kombinuje vôňu divokých orientálnych korení v kombinácii s arómou lahodnej kávy. Ucítite v ňom kardanom, muškátový oriešok, kávu a škoricu.
  • Tom Ford – Tobacco Vanille: Zmyselná, delikátna a jemne pikantná vôňa. Veľmi obľúbená u ľudí, ktorí majú radi ťažšie orientálno-korenisté vône. Kombinuje koreniny, dreviny, ovocie, kakao a tabak.
  • Tom Ford – Oud Wood: Výnimočný oud parfém s výraznou drevito-korenistou vôňou. Pôsobí exoticky, ojedinele a hodí sa skôr na špeciálne príležitosti, než na dennodenné nosenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *