O parfémoch

Letné parfumy pre mužov

letne parfumy pre muzov

Teplé počasie si častokrát vyžaduje zmenu parfému. Hrejivé, ťažké a opojné arómy by mali ísť stranou. Siahnuť by sme mali naopak po ľahkých, sviežich a veselých parfémoch, ktoré nám dodajú energiu a umocnia uvoľnenú letnú atmosféru. Prinášame vám preto tipy na letné parfémy pre mužov, s ktorými sa budú cítiť príjemne a sviežo. Všetky u nás nájdete vo vernej imitácii s nízkou cenou.

Typické letné parfémy pre mužov:

1. Aqva Amara – Bvlgari 684

Svieži parfém Aqva Amara muža nabije stredomorskou energiou a temperamentom. Na jeho pokožku prinesie uvoľnenú, citrusovú vôňu, ktorá pripomína arómy dovolenky pri mori. Hodí sa na bežný letný deň, ale aj na večer. Svojím charakterom prebudí v mužovi slobodného ducha a povzbudí v ňom radosť z príjemnej atmosféry leta.

aqva amara bvlgari

2. Acqua di Gio – Armani 602

Parfém Acqua Di Gio nájdete azda v každom rebríčku TOP letných parfumov pre mužov. Patrí medzi najlepšie pánske parfumy všetkých dôb a jeho vôňa sa dnes už stala ikonickou podobou leta. Je svieža, citrusová, a podobne ako Aqva Amara pripomína dovolenku pri mori. Neobyčajne dobre spája arómy čerstvých citrusov a slaných tónov morskej vody, vďaka čomu na pokožke zanecháva vôňu, ktorú by sme mohli opísať ako čerstvo vykúpané telo. Hodí sa uvoľnenému, vtipnému a veselému mužovi, ktorý tento parfém môže nosiť počas celého roka.

zloženie acqua di gio

3. L’Homme Sport – Yves Saint Laurent 692

Prvý športový parfém nášho rebríčka v sebe ukrýva arómy adrenalínu a vzrušenia. L’Homme Sport, pôvodne od značky YSL, má primárne drevitú vôňu. Vyznačuje sa však neobyčajnou sviežosťou, silou a športovou eleganciou. Jeho arómy sú príjemné počas celého dňa, hodí sa preto do práce aj na šport. Zaujme aktívnych mužov, športovcov a adrenalínových nadšencov.

lhomme sport YSL zlozenie

4. Boss Orange – Hugo Boss 614

Intenzívne drevitý parfém Boss Orange vás dostane svojím uvoľneným a neformálnym charakterom. Je ľahký, svieži a spontánny – na leto priam ideálny. Spája výrazné arómy sviežeho jablka, vanilky, teplého kadidla, prenikavého korenia a exotického dreva. Tieto arómy spolu tvoria príjemnú, ľahkú vôňu vhodnú na celodenné nosenie. Obľúbia si ju najmä optimistickí muži, ktorí si vedia užívať život.

hugo boss - boss orange zloženie

5. Neroli Portofino – Tom Ford 807

Svoje miesto v našom výbere si našiel aj obľúbený unisex parfém z dielne Toma Forda – Neroli Portofino. Jeho aromatická, citrusová a naozaj veľmi osviežujúca vôňa spája 3 plné arómy: citrusy, kvetiny a jantár. Parfém na vašej pokožke vykúzli pocit chladivého vánku, sviežej vody a čarovnej atmosféry talianskeho pobrežia. Dodáva pozitívnu náladu, osvieženie, radosť a relax.

neroli portofino zloženie

Netypické letné parfémy pre mužov:

6. Egoiste Platinum – Chanel 657

Aj keď nám pri predstave letného parfému ihneď napadnú svieže citrusové arómy, nie každý muž chce voňať práve takto. Medzi vône vhodné na leto sme preto zaradili aj svieži, drevito-pižmový parfém Egoiste Platinum – Chanel. Jeho vôňa má chladný nádych a odráža francúzsky štýl, šarm a nadčasovosť. Je ostrá, mierne odmeraná, chladná a vhodná pre silne individuálneho muža. Vďaka sviežim chladným podtónom sa skvelo hodí aj na horúce letné dni, kedy muža osvieži.

egoiste platinum zloženie

7. Aventus – Creed 689

Pokiaľ nehľadáte typicky letnú, sviežo-citrusovú vôňu, zaujať by vás mohol aj tento parfém. Aventus od Creed v sebe totiž ukrýva jemné orientálne tóny. Je známy svojou provokatívnou a veľmi mužnou vôňou. Pôsobí zvodne a príťažlivo, a preto sa hodí najmä mužom, ktorí ani počas horúceho leta nechcú stratiť svoj šarm a mužný sexappeal.

aventus creed

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *