Nezaradené

Čo vystihuje kvetinové parfumy?

kvetinove parfumy

Kvetiny patria medzi jedny z najobľúbenejších ingrediencií do parfumov. Ich arómy vedia byť jemné a nežné, no aj prenikavé a ostré. Vôňu kvetinových parfumov však nemožno jednoznačne charakterizovať. Ako si potom z takého veľkého množstva rôznych vôní vybrať?

 

Kvetinové zložky v parfumoch

Každá kvetina dostáva v kombinácii s ostatnými zložkami vône osobitý nádych. Celý charakter parfumu preto nezávisí len na samotných kvetinách, no najmä na ďalších ingredienciách, ktoré sú do neho vmiešané. Kvetinové vône sú ale prevažne vnímané ako jemné a nežné vône, ktoré milujú mladé dievčatá, zrelé ženy a aj dámy v rokoch. Vedeli ste však, že kvety sú už dlhé desaťročia aj súčasťou pánskych parfumov?

 

Pánske kvetinové parfumy

Aj keď sú kvetiny automaticky spájané so ženami, sú široko využívané aj v mužských parfumoch. V kombinácii s drevitými alebo korenistými arómami totiž môžu aj jemné kvetiny pôsobiť veľmi mužne. Neveríte?

Pozrime sa napríklad na fialku. Jej vôňa je v parfumoch ťažko rozoznateľná, pretože sa vždy rozvíja inak. Môže byť korenistá, sladká, či mierne pudrová, ako napríklad v parfume Aqva od Bvlgari. Podobne je to aj so sladko-orientálnym jazmínom, ktorý vo vôni rozoznáte len ťažko.

vona levandule

Pomerne rozšírenou zložkou pánskych parfémov je aj levanduľa. Spájame si ju s vôňou čistoty a jemnej kozmetiky, no zmiešaná s tmavými drevitými tónmi sa doslova rozžiari a vytvorí unikátnu hrejivú arómu. Ucítiť ju môžeme napríklad v parféme Intenso od Dolce&Gabbana. Naopak pakost (geranium), rozvoniava prevažne sviežimi trávnatými a zelenými tónmi. Nájdeme ho v parfume Boss Bottled, ktorý určite nevonia kvetinovo žensky.

 

Dámske kvetinové parfumy

Kým kvetiny v pánskych parfumoch len osobite dotvárajú celú kompozíciu, v dámskych parfumoch sú kvetiny častokrát jadrom celej vône. Sú intenzívnejšie a vystihujú konkrétny typ ženy. Kvetinových parfumov pritom môže byť viacero typov – nežné, živočíšne, tmavé, vhodné na noc či na deň.

Typickou univerzálnou kvetinovou vôňou je parfum Gucci Bloom. Naopak intenzívne tmavé arómy kvetín ucítite napríklad v parfume Black Opium z dielne YSL. Záleží len na vás, pre aký sa rozhodnete. V zásade sú však nositeľky kvetinových parfumov typické ženy – priateľské, zodpovedné a niekedy náladové. Vyjadrujú ženskosť a romantiku. Charakterizuje ich najmä fakt, že rodinu stavajú pred kariéru.

 

Vôňa kvetín priťahuje mužov

Len máloktorý muž odolá jemnej kvetinovej vôni ženského tela. Prečo je to tak? Podľa viacerých výskumov je to spôsobené tým, že si muži kvetiny podvedome spájajú s detstvom, kedy trávili mnoho času v prírode. Tieto vône sú im príjemné a prirodzene k nim inklinujú.

Tak, milé dámy, na záver už len jeden malý tip: ak chcete svojho vyvoleného nežne omámiť, môžete to skúsiť aj pomocou správne zvoleného parfumu. Tomu sme sa ale podrobnejšie venovali v našom staršom článku.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *