O parfémoch

Ako nájsť skutočne dobrý parfum na zimu?

dobry parfum na zimu

Ročné obdobia sa spájajú nielen so zmenami počasia, ale aj s tým, ako sa cítime a čo okolo seba vnímame. V lete, počas dlhých horúcich dní, túžime po sviežom ochladení, slanom morskom vánku, exotickej vôni tropického ovocia či nežných kvetinových tónoch. Zima je zas obdobím, ktoré sa spája s chladným mrazivým počasím a samozrejme aj obdobím sviatkov. Vo vzduchu sa šíria lahodné vône škorice a vanilky, tešíme sa na šálku voňavého čaju či lahodného punču a láka nás teplo praskajúceho krbu. Toto všetko sa vlieva aj do toho, akú vôňu si vyberáme.

Nájsť jeden parfum, spájajúci v sebe všetky ročné obdobia a obľúbené vône, môže byť veľmi náročné. Nebojte sa však, nemusíte mať len jeden obľúbený parfém. Pokojne môžete mať jednu vôňu na zimu, inú na leto a dokonca ďalšie dve na jar a jeseň. Ako si vybrať parfém práve na to najchladnejšie obdobie roka? Poďte sa pozrieť, čo vám pri výbere pomôže a nechajte sa inšpirovať krásnymi zimnými vôňami.

Aké vlastnosti by mal mať ideálny parfum na zimu?

intenzita vone

Intenzita

Ťažké a elegantné parfémy sú intenzívnejšie a prenikavejšie, vďaka čomu ich vaše okolie ucíti aj cez vrstvy oblečenia.

Hĺbka

Parfum na zimu by mal mať kompozíciu, ktorá sa uvoľňuje postupne, zaujme vás prvými tónmi a opantá hrejivým základom.

Výdrž

Ťažšie parfumy vydržia na pokožke voňať dlhšie než ľahké a svieže vône. Budú vás sprevádzať počas celého dňa.

Ako si vybrať parfém na zimu?

Ako prvé by ste si mali uvedomiť, že ľahké a jemné parfumy pod vrstvami zimného oblečenia zaniknú. Pokiaľ chcete, aby váš parfum „bolo cítiť“, mali by ste sa poobzerať po silnejšej a prenikavejšej vôni. Vždy však vyberajte takú, ktorá sa vám páči a nie je pre vás prisilná. Medzi najobľúbenejšie parfumy na zimné obdobie patria predovšetkým orientálne a korenisté parfumy. Tie v sebe totiž spájajú plné a príťažlivé arómy, ktoré vás zabalia do pomyselného hrejivého oparu a pomôžu vám zostať príjemne naladený aj počas chladnejších dní.

Vyberajte si parfum podľa základu vône

Určite ste už počuli, že zloženie parfumov má svoju štruktúru – takzvanú pyramídu vône. Kompozícia parfumu je väčšinou zložená z hlavy, srdca a základu vône:

  • V hlave nájdete esencie a arómy, ktoré vo vôni ucítite ako prvé.
  • V srdci sa vôňa začne krásne a plne rozvíjať.
  • Základ tvoria tie ingrediencie, ktoré sa síce prejavia ako posledné, avšak zvyknú voňať najdlhšie. Práve v tejto časti sa parfém zvykne tzv. „ustáliť“. Veľmi často v ňom nájdete tie najaromatickejšie zložky ako pižmo, jantár, pačuli, santalové drevo, ale aj vanilku, céder či ambru. Vyberať by ste mali aj podľa toho, či vám imponujú práve esencie spodnej časti pyramídy vôní.

Pokiaľ sa rozhodujete medzi parfumami, ktoré ste ešte nemali šancu vyskúšať, odporúčame vám pozrieť sa práve na pyramídu vône. Nájdete v nej všetky esencie parfumu a rýchlo zistíte, či obsahuje aj vašu obľúbenú zložku. Pozrieť si môžete tiež náš popis vône, vďaka ktorému si budete vedieť ľahšie predstaviť nielen parfém ako taký, ale aj človeka či príležitosť, na ktorú sa hodí.

Pokiaľ radi experimentujete, môžete sa poobzerať aj po takých zložkách a kombináciách, ktoré by ste si možno štandardne nezvolili. Kúzlo parfumov nie je totiž len v esenciách samotných, ale aj v tom ako ich majstri parfuméri nakombinujú. Môže sa stať, že sa vám napríklad vôňa čistej vanilky zdá príliš aromatická, no môžete tiež objaviť parfum, v ktorom bude skombinovaná takým spôsobom, že vás jej vôňa očarí.

Aký typ parfumu na zimu si teda vybrať? Voľbou číslo 1 sú vône s orientálnym nádychom

Medzi najobľúbenejšie parfumy na chladné zimné obdobie patria jednoznačne orientálne vône. Majú očarujúci a často veľmi hrejivý charakter. Spájajú v sebe totiž vôňu korenia, drevín, exotických kvetín či živíc. Mnohokrát ide o veľmi príťažlivé a zmyselné parfumy, ktoré pohladia svojho nositeľa alebo nositeľku, zahalia ich to tajomného exotického závoja a súčasne očaria okolie.

Medzi orientálnymi parfumami nájdete aj také, ktoré majú kvetinové, ovocné či korenisté arómy, čo im dodáva špecifický charakter. Aj v našej ponuke nájdete napríklad parfémy svieže orientálne, sladké orientálne či pikantné orientálne. Stačí si len vybrať:

Neviete, ktorý parfum na zimu bude pre vás ten pravý?

Ak ste si našli niekoľko adeptov na parfum tejto zimy, avšak nie ste si istý, či vám naozaj zavoňajú, skúste si najprv objednať vzorky. V našom e-shope si môžete objednať až 24 vzoriek v rámci jednej objednávky a ovoňať tak množstvo krásnych vôní. Určite medzi nimi nájdete aj svoj nový obľúbený parfum.

vzorky parfumov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *