O parfémoch

Hľadáte parfum s vôňou čistoty? Pozrite sa na naše tipy

parfum s vôňou čistoty

Milujete vôňu práve vypratej bielizne, čerstvo vykúpaného tela alebo detského púdru? Nie, nie ste zvláštny. Takúto „vôňu čistoty“ vyhľadáva mnoho z nás. Niektorým je dokonca tak príjemná, že ju chcú cítiť neustále – a to nie len z oblečenia a kozmetiky, ale napríklad aj z parfému.

Dnes už preto existuje množstvo parfémov, ktoré voňajú ako tie typicky čisté „veci“ –vyskúšať môžete napríklad toaletnú vodu s vôňou bavlneného trička, aviváže, detského púdru či dokonca s vôňou, akú cítime vždy po daždi. Veľkú skupinu tvoria aj toaletné vody, ktoré majú evokovať prirodzenú vôňu ľanu alebo kašmíru. Všetko sú to veľmi jemné a výnimočne lineárne vône.

Už na úvod však musíme upozorniť, že takéto netradičné vône v našej ponuke nenájdete. Čo však u nás nájdete je množstvo parfémov, ktoré voňajú čistotou, ale zároveň ich môžeme zaradiť medzi klasické parfumy. Hovoríme o tých skvelých parfémoch, ktoré pôsobia ako voňavé vlhčené obrúsky vo flakóne s prímesou rôznych ďalších ingrediencií – napríklad jemných kvetín, sviežeho zeleného čaju či zamatového pudrového akordu.

Ktoré druhy parfémov vám zavoňajú čistotou?

Akvatické vône

Zelené vône

Pudrové vône

Každý považuje za vôňu čistoty niečo iné – pre jedného sú to akvatické arómy, pre druhého svieže zelené tóny a pre iného jemné pudrové vône. Jedno je však isté: Sú úplným opakom všetkých sladkých, tmavých a ťažkých vôní. Ich spoločným znakom je, že nie sú príliš výrazné, no napriek tomu podčiarknu vašu osobnosť a dodajú vám pocit čistoty a sviežosti do celého dňa.

Sú vhodné predovšetkým na bežné dni, kedy sa chcete cítiť čerstvo a príjemne. Hodia sa tiež na šport, no pri špeciálnych udalostiach by ste ich mali vymeniť za niečo slávnostnejšie. Medzi ktorými druhmi parfumov nájdete aj výnimočne čisté vône?

Akvatické parfémy inšpirované čistotou vody

Mysleli ste si, že voda nevonia? Opak je pravdou. Existujú parfémy, v ktorých tú vodu naozaj zacítite. Ide o tzv. akvatické parfémy inšpirované morskou vodou a nespútaným charakterom oceánu.

 Tieto parfémy obsahujú syntetické zložky, súhrnne nazývané ako akvatické arómy. Práve oni dodávajú parfému akýsi zvláštny charakter, ktorý na pokožku prenáša sviežosť morskej vody a ľahkosť chladivého vánku. Málokedy však nájdete parfém s čistými akvatickými tónmi. Zväčša sú kombinované so sviežimi, kvetinovými alebo drevitými ingredienciami.

Podľa spojenia s ďalšími ingredienciami, a tiež podľa koncentrácie samotných akvatických aróm v konkrétnom parfume, potom môže vo výsledku vôňa vyvolávať dojem búrlivého oceánu, letnej dovolenky pri mori alebo čerstvo vykúpaného tela.

aldehydova vona

Zelené parfémy evokujúce sviežosť

Aj takzvané zelené vône môžu niektorým z nás pripomínať vôňu čistoty. Sú to predovšetkým arómy zeleného čaju, zelenej trávy či petitgrain, ktoré parfumom dávajú výnimočný nádych čistoty a sviežosti. Pri výbere zelenej vône si však dajte pozor na to, aby neprechádzala až do chypré charakteru. Chyprové parfémy sú už príliš pikantné a ani zďaleka nepôsobia čisto a prirodzene.

Pudrové vône s podtónom čerstvo vypranej bielizne

Podobne ako akvatické a zelené vône, aj pudrové vône vám dodajú pocit čistoty a sviežosti. Pokiaľ máte citlivý nos, tento pocit bude umocnený aj jemnou arómou čerstvo vypranej bielizne. Ucítiť ju môžete z väčšiny pudrových parfumov, je v nich však dokonale skrytá.

Pudrové vône síce nie sú určené výhradne pre ženy, no zriedkakedy narazíte na skutočný pudrový parfum pre mužov. Tieto nežné a jemné arómy pre pánske vône nie sú typické.

Ktoré sú tie najlepšie parfémy s vôňou čistoty?

Všetci sa chceme cítiť sviežo, čisto a príjemne. Je preto prirodzené, že nás to aj pri výbere parfému ťahá k jemným, ľahkým a čistotu vyjadrujúcim vôňam. Ak ste na tom podobne, pozrite si nasledujúce tipy. Vybrali sme pre vás tie „najčistejšie“, a zároveň najprirodzenejšie voňajúce parfémy z našej ponuky.

Pánske parfémy s vôňou čistoty:

Bvlgari – Aqva

Akvatická vôňa s energizujúcimi a osviežujúcimi účinkami.

Bvlgari – Aqva Marine

Extrémne svieža, mierne aromatická a príjemne chladivá vôňa.

Creed – Silver Mountain Water

Čistá vôňa pripomínajúca sviežosť a energiu horskej prírody.

Dámske parfémy s vôňou čistoty:

Prada – Infusion D’Iris

Nežná, ľahká a čistá vôňa kosatca, akú vo vašom okolí určite nikto nepozná.

Amouage – Dia

Kvetinovo-aldehydový parfém, s ktorým sa vždy budete cítiť sviežo.

Cacharel – Noa

Veľmi nežný parfém s hebkou, jemnou a čistou pudrovou vôňou.

YSL – Libre

Ľahký a formálny parfém, ktorý je často označovaný aj ako „biznis vôňa“.

Chanel – Chance Eau Tendre

Parfém vzbudzujúci pocit absolútnej nehy. Má výnimočnú bavlnenú bodku.

Lanvin – Eclat D’Arpege

Kvetinová vôňa so silným podtónom zelených kvetín.

Tip na záver: Výnimočne čerstvé unisex vône

Creed – Green Irish Tweed

Výnimočne svieže arómy evokujúce čerstvo pokosenú trávu a chladný morský vánok.

Tom Ford – Neroli Portofino

Parfém, ktorý na pokožke vykúzli pocit chladivého vánku a osviežujúcej morskej vody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *