O parfémoch

Najkrajšie elegantné parfumy pre ženy

najkrajsie elegantne parfemy pre zeny

Parfém má silnú moc rozvinúť osobnosť jeho nositeľa či nositeľky. Aj preto všetkým našim zákazníkom vždy radíme: Parfum si vyberajte podľa toho, aký typ osobnosti ste a ako sa vďaka nemu chcete cítiť. Ak je vaším zámerom elegancia, ste na správnom mieste: Pripravili sme zoznam niektorých z najlepších elegantných dámskych parfémov, ktoré rozvinú váš prirodzený šarm, cit pre módu a vyberané spôsoby.

Chanel No. 5

Keď sa povie elegancia, mnohé dámy si ihneď predstavia Chanel. Žena zahalená do Chanelu je totiž vždy stelesnením elegancie, grácie a šarmu. Takto dokonale upravenej žene samozrejme nesmie chýbať dokonalá vôňa, čo si veľmi dobre uvedomovala aj samotná Coco Chanel. Práve preto sa svoju odevnú značku rozhodla rozšíriť o parfémy, ktoré budú s jej modelmi perfektne ladiť.

Tou najznámejšou je Chanel No. 5. Táto ikonická, kvetinovo-aldehydová vôňa bola prvýkrát uvedená na trh už v roku 1921. Počet predaných kusov, či počet žien, ktoré ju používali dlhé roky, sa spočítať nedá. Čo o nej ale s určitosťou vieme povedať je, že je to určite jedna z najelegantnejších dámskych vôní všetkých čias. Naše Parfeny inšpirované touto vôňou nájdete pod číslami 504 a 14.

Chanel – Coco Mademoiselle

No. 5 ale zďaleka nie je jediným skvelým elegantným Chanel parfémom. Značka má v portfóliu mnoho ďalších výnimočných elegantných vôní, no azda tou najobľúbenejšou je Coco Mademoiselle. O tomto parféme sa povráva, že je to No.5 mladej generácie. Táto vôňa vás najprv osvieži, potom očarí sladkými kvetinami, a nakoniec omámi orientálnymi tónmi.

Je luxusná a moderná. Najviac sa hodí sebavedomým, odhodlaným a rozvážnym ženám so zmyslom pre krásu, ktoré si ženskosť a zmyselnosť zachovávajú v každej situácii. Parfém Coco Mademoiselle charakter týchto žien len jemne podčiarkne a vyzdvihne.

YSL – Opium

Zbožňujete ťažšie, bohatšie a opulentnejšie arómy? Pre vás máme v našom zozname pripravený naozaj výrazný parfum YSL – Opium. Je to ďalšia ikonická vôňa, ktorá sa teší veľkej obľube u žien po celom svete. Nie je to ale žiadne nežné zlatíčko – práve naopak, pôsobí veľmi osobito a neobvykle. Omámi vás nádhernými orientálnymi arómami. Je určená pre záhadnú ženu, ktorá chce vždy zaujať, ohúriť a zažiariť.

Narciso Rodriguez – Narciso Poudree

Elegantné parfémy sa nedajú zaradiť len do jedného druhu vôní. Ten, ktorý vám predstavíme ako ďalší, by sme pokojne mohli zaradiť do rodiny pudrových vôní. Narciso Poudree je zamatová, nežná, no zároveň prenikavá vôňa, ktorá zvýrazňuje prirodzenú krásu a zrelú ženskosť.

Jednotlivé jej zložky spolu vytvárajú príjemnú, dokonale decentnú vôňu, ideálnu na každodenné nosenie. Hodí sa aj tým najelegantnejším ženám a dámam bez rozdielu veku či povahy.

Armani – Sí

Hovoríte „ÁNO“ každej novej životnej výzve? Potom by ste si z tohto zoznamu mali jednoznačne vybrať parfum Sí – Armani. Je to elegantná, ale zároveň veľmi nezávislá vôňa, ktorú môžete nosiť k elegantnému kostýmu aj k pohodlným jeansom.

V jej drevito-kvetinových arómach ucítite napríklad osviežujúce listy čiernej ríbezle, nežné arómy frézie, prenikavé stopy vanilky alebo odvážne tóny pačuli. Celkový dojem z nej by sme mohli popísať 3 slovami: charizmatická, šarmantná a uvoľnená.

Dior – J’Adore

Na záver sme do nášho zoznamu vybrali jednu naozaj očarujúcu a príjemnú vôňu: J’Adore značky Dior. Predstaviť si ju môžete ako pozitívnu kvetinovú vôňu, akú by ste čakali na milej, usmievavej a vždy dobre naladenej žene. Jej jemne sladké a teplé arómy navodzujú pocit slnečných lúčov na pokožke, dodávajú energiu a zvyšujú pocit príťažlivosti. Je moderná, ženská a neskutočne návyková.

Ktorý elegantný parfém bude pre vás ten pravý?

Elegantná vôňa sa môže stať vašou každodennou spoločníčkou, no siahnuť po nej môžete aj príležitostne, napríklad keď sa chystáte na špeciálnu udalosť. Nikdy však nezabúdajte, že nie len parfém, ale aj slušný vzhľad a vyberané vystupovanie z vás urobia dámu. Ktorým parfémom sa rozhodnete tieto vlastnosti podčiarknuť, bude len na vás.

Naše odporúčanie však znie: Vyberte si taký parfém, ktorý využijete aj počas bežných dní. Mal by sa hodiť k vašej prirodzenej povahe a temperamentu. Napríklad J’Adore alebo Sí sú parfémy vhodné pre slobodomyseľnejšie ženy, naopak No.5 je večnou klasikou. Všetky tieto parfémy u nás nájdete ako inšpirácie, buď vo veľkosti 50ml alebo v menšom, cestovnom 20ml flakóniku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *