Tipy na letné parfémy

Ktorý parfém si zobrať na letnú dovolenku? Vyberte si podľa dovolenkovej destinácie – výber pre ženy

parfem na dovolenku

Je dokázané, že vône v nás dokážu vyvolať spomienky na rôzne konkrétne situácie, ľudí či miesta. Rovnako v nás vedia prebudiť rozličné emócie, nálady alebo nás preniesť do špecifickej atmosféry. Podobné spojenie by sme vedeli nájsť aj medzi parfémami a cestovateľskými destináciami. Niektoré parfumy evokujú ďaleký orient, iné vám prinesú atmosféru ostrovného života, a ďalšie vás zase prenesú na slnkom zaliate vinice. Ak si tento rok chcete umocniť pocit z letnej dovolenky, zoberte si na ňu ten správny parfém. Vybrali sme tie najobľúbenejšie dovolenkové destinácie a priradili k nim voňavky, ktoré dané miesto dokonale vystihujú. Nájde sa medzi nimi aj váš dovolenkový cieľ?

Parfém na dovolenku pri mori

Chystáte sa v lete na dovolenku k moru? Každá prímorská destinácia je niečím iná. Má inú históriu, zvyky, chute ale hlavne vône. Keďže prímorské letoviská sú v lete najvyhľadávanejšie, vybrali sme pre vás hneď niekoľko parfémov podľa rôznych kútov sveta:

parfém na dovolenku k moru

1. Taliansko: Tom Ford – Neroli Portofino

Azda neexistuje ikonickejšia letná vôňa, ako práve Neroli Portofino. Tento unisex parfum zachytáva vôňu talianskej riviéry. Prebudí vo vás pohľad na citrusové stromy, vyvolá pocit  horúcich slnečných lúčov na pokožke a do vlasov vám vpletie jemný morský vánok. Či už sa chystáte do Ligúrie, Apúlie, Kalábrie alebo do inej pobrežnej časti pevninského Talianska, Neroli Portofino bude tou pravou voľbou na dovolenku v tejto časti sveta.

2. Grécko: Dolce & Gabbana – Dolce

Dovolenka v Grécku vás nabije pozitívnou energiou, z ktorej budete žiť ešte niekoľko ďalších mesiacov. Bohatá kultúra, skvelé jedlo a vynikajúce víno sú len pridanou hodnotou ku kráse samotných gréckych ostrovov a pevninského pobrežia. Do tejto atmosféry vás dostane výborný parfém Dolce – Dolce & Gabbana, ktorý podčiarkne vašu ženskosť a nežnosť. Má jednoduchú kompozíciu s arómami bielych kvetov a príťažlivého pižma. Vôňa sa stane vaším verným doplnkom pri objavovaní histórie aj prírodných zákutí v pevninskom či ostrovnom Grécku.

3. Leto na ostrove: Armani – Acqua Di Gioia

Dovolenka na ostrove je vždy nezabudnuteľným zážitkom. Stanete sa súčasťou malej komunity, ktorá funguje inak, ako zvyšok sveta. Na ostrove si užijete dokonalý oddych a nasajete slobodu i bezstarostnosť. Ktorý ostrov si ale vybrať? Talianska Sicília a Sardínia, španielska Malorka či nádherné ostrovy stredozemného mora Malta a Cyprus sú síce od seba stovky kilometrov vzdialené, no v mnohom sú rovnaké: všade nájdete nádherné pláže, nezabudnuteľnú prímorskú atmosféru a pohodový spôsob života domácich, ktorý sa vám po pár dňoch dostane do krvi.

Na dovolenke v týchto „odtrhnutých“ častiach sveta vás bude vynikajúco sprevádzať parfém Acqua Di Gioia. Bol inšpirovaný práve letom v Stredomorí, takže odráža energiu slnka a bezstarostných dovolenkových dní. Prelínajú sa v ňom arómy kvetín s čerstvým morským vánkom a harmóniou prírody. Je veľmi osviežujúci a energický.

4. Jadranské more a obľúbené Chorvátsko: Dolce & Gabbana – Light Blue

Na najobľúbenejšiu dovolenkovú destináciu Slovákov jednoznačne nemôžeme zabudnúť. Aj keď pre niektorých je to už „okukaný“ kút sveta, my musíme priznať, že nádherné Jadranské more nás očarí vždy, keď ho navštívime. Či už sa toto leto chystáte do Dalmácie, Splitu, na Istriu, Makarsku alebo niektorý z obľúbených ostrovov, na všetkých miestach vám bude spoločníkom parfém Light Blue – Dolce & Gabbana.

Je inšpirovaný ľahkosťou a dokonalosťou prímorských oblastí. Má iskrivú, ovocno-kvetinovú vôňu, evokujúcu bezprostrednú atmosféru leta. Je to živá vôňa, ktorá vám už doma navodí pocit južanského leta. Vynikajúco sa hodí na neformálne príležitosti, bežný deň či teplý letný večer. Kópia Light Blue pod číslom 501 je zároveň jedným z úplne najobľúbenejších parfémov z nášho e-shopu.

Čaro blízkeho východu vám pripomenie Chloé – Nomade

Egypt, Omán, Turecko či dokonca Maroko sú už dlhodobo veľmi obľúbenými letnými destináciami. Okrem pláží v nich zažijete nezabudnuteľné výlety do púšte, mestá plné života či historické pamiatky, ktoré sa spájajú s tými najstaršími ľudskými civilizáciami. Dovolenka v týchto krajinách je vždy tak trochu dobrodružstvom, a preto sa na ňu hodí dobrodružný parfém Chloé – Nomade. Táto výnimočne žiarivá, chyprovo-kvetinová vôňa, v sebe ukrýva arómy ženskej sily ale aj nežného pôvabu. Prenesie vás do zlatých piesočných dún a naladí na atmosféru orientu.

Cestovanie po vnútrozemí a horách: Hermés – Jour D’Hermés

parfem na leto

More nie je pre každého. Hory, jazerá, vinice či rôzne vnútrozemské zákutia taktiež majú svoje čaro a dokážu priniesť dokonalú pohodu. Ak sa chystáte na takéto miesta, zoberte si so sebou parfém Hermés – Jour D’Hermés. Má tak výnimočné arómy, že dokážu zlepšiť aj ten najpochmúrnejší deň.

Všetko negatívne, čo by vás na dovolenke mohlo postretnúť, sa vďaka Jour D’Hermés stane nepodstatným. Odvráti pozornosť od zlého počasia, pomôže vám preniesť sa cez časový sklz a dovolí užívať si dovolenku, po akej ste túžili. Jej iskrivá, kvetinovo-ovocná vôňa vám prinesie dobrú náladu a dovolí prežiť deň bezstarostne a s ľahkosťou – presne tak, ako by ste mali prežiť každý jeden dovolenkový deň.

Čaká vás dovolenka v meste? Každá metropola vonia inak

Na záver tu máme pár tipov pre mestské divy. Navštívite toto leto svoju vysnívanú metropolu? Určite to bude miesto, ktoré pulzuje životom, ruchom, zábavou aj každodennými povinnosťami. Každé z miest má však iný rytmus a iné vône, a tak vás na ich atmosféru naladí iný parfém. Vybrali sme pre vás tie najnavštevovanejšie mestá:

parfem-do-mesta

1. Londýn: Burberry For Woman

Tento parfém vyjadruje anglickú eleganciu a štýl. Má jednoduchú a vyváženú kompozíciu, ktorá vyzdvihne vašu prirodzenú krásu. Je to príjemný a čistý kvetinovo-ovocný parfém, vďaka ktorému sa vám ulicami Londýna bude kráčať ľahučko a veselo.

2. Paríž: Jean Paul Gaultier – Scandal

Do mesta módy musíte prísť pripravená. Neodolateľný cyprusovo-kvetinový parfum Scandal  z dielne Jeana Paula Gaultiera je inšpirovaný práve módou mestských žien, a tak je na návštevu Paríža ako stvorený. Ucítite v ňom hravé, pikantné a vzrušujúce arómy, ktoré vám Paríž pripomenú aj niekoľko mesiacov po návrate domov.

3. Rím: Dior – J’Ador

O Ríme a hovorí ako o meste lásky, a preto aj parfém, ktorý vám bude evokovať jeho vôňu, musí v sebe niesť aspoň štipku romantiky. Takým parfumom je napríklad Dior – J’Ador. Ak ste tento svetoznámy parfum nikdy nevyskúšali, práve teraz nastal ten čas. Jeho nádherne ženská, pozitívna a očarujúca vôňa vám dodá energiu, zvýši pocit príťažlivosti a dovolí vám užiť si toto krásne mesto naplno.

4. New York: Carolina Herrera – 212 VIP

Mesto, ktoré nikdy nespí, vás nenechá oddýchnuť si ani na dovolenke. Ak ste si preto na svoju letnú dovolenku vybrali práve New York, tešiť sa môžete na neskutočne živelné a rušné miesto. Do jeho ruchu sa môžete ponoriť spolu s parfémom 212 VIP – Carolina Herrera. Tento parfém bol inšpirovaný práve životom v New Yorku a jeho typickou pulzujúcou atmosférou.

Parfém vás očarí svojou mierne orientálnou a mierne sladkou vôňou, v ktorej sa mieša rozmanitý mix ingrediencií. Pôsobí nevšedne a mladistvo. Odráža tak charakter samotného New Yorku, v ktorom sa stretáva mnoho kultúr, životných štýlov aj vôní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *