O parfémoch

Tip na zimu: Najlepšie hrejivé parfémy pre ženy aj mužov

hrejive parfemy

Vždy, keď je vonku chladno, snažíme sa všemožne zahriať. Siahame po hrubom oblečení, objednávame si teplé nápoje a vyhýbame sa dlhšiemu pobytu vonku. Jednou z možností, ako sa zahriať, je aj výber toho správneho parfému. Nezahreje vás síce doslovne, no pocitovo okolo vás vytvorí zmyselný, teplý opar, ktorý vás bude príjemne sprevádzať počas celého dňa.

Ak aj vy hľadáte hrejivé a voňavé objatie, pripravili sme pre vás výber z najlepších hrejivých parfémov podľa hlasovania užívateľov na webe Fragrantica – najznámejšej online encyklopédie a magazínu venujúcemu sa parfumom. Nájdete si medzi nimi svoj nový parfém?

Hrejivé parfémy pre ženy:

Hrejivé parfémy pre ženy sa najčastejšie spájajú so zvodnými, orientálnymi arómami. Sú pomerne výrazné a na každej žene pôsobia trochu inak:

  • sebavedomej žene skvelo dokreslia jej charakter,
  • hanblivej a nevýraznej žene pomôžu presadiť sa a zažiariť.

Siahnuť teda po nich môže každá žena, no mala by mať na pamäti, že s nimi bude pútať pozornosť. Na druhej strane ju ale tieto parfumy odmenia veľmi príjemnou, hrejivou a očarujúcou vôňou, ktorá je výnimočná najmä počas zimných mesiacov.

Dior – Hypnotic Poison

Už názov parfému Hypnotic Poison napovedá, že sa vo flakóne ukrýva hypnotickú a opojnú arómu. Kombinuje jemné kvetiny s vyzývavými zložkami. Výsledkom je provokatívna, zmyselná a sofistikovaná vôňa. Na ženu pôsobí hrejivo a vášnivo, vďaka čomu si ju zamilovali ženy po celom svete a právom ju označujú za jeden z najlepších parfumov vôbec.

Guerlain – Mon Guerlain

V našich končinách je značka Guerlain pomerne neznáma, no v parfumérskom svete nie je žiadnym nováčikom. Málo známy je aj parfum Mon Guerlain, ktorý sa však podľa mnohých rebríčkov zaraďuje medzi TOP parfumy pre ženy. Má vzrušujúcu orientálnu vôňu s tónmi bergamotu, kosatca a vanilky. Pôsobí romanticky, príjemne a, samozrejme, hrejivo.

Dior – Addict

Parfém Addict je na žene doslova „neprehliadnuteľný“. Jeho opojná a horlivá vôňa sa impulzívne šíri do okolia a zasahuje zmysly všetkých navôkol. Vyzdvihne príťažlivosť ženy, podčiarkne jej výnimočnú energiu a stane sa jej charakteristickou vôňou. Parfém je zostavený z orientálnych aróm, ktoré sa po splynutí s pokožkou rozvíjajú do vibrujúcej teplej vône.

Všetky 3 hrejivé dámske vône u nás nájdete ako verné kópie:

Hrejivé parfumy pre mužov

Hrejivé arómy sa v pánskych parfémoch objavujú častejšie ako v dámskych. Je to spôsobené tým, že muži častejšie nosia orientálne aj korenisté vône, pre ktoré sú hrejivé arómy príznačné. Nevyhýbajú sa im dokonca ani v letných mesiacoch. Ktoré z týchto parfémov sú však tie naozaj najhrejivejšie?

Viktor & Rolf – Spicebomb

Spicebomb nie je len hrejivá, ale tiež veľmi prenikavá vôňa. Hneď po použití vás zasiahne ako skutočná explózia orientálno-korenistých aróm. Hodí sa skôr extrovertom, pretože svojou intenzitou priťahuje všetku pozornosť.

Armani – Stronger With You

Parfém Stronger With You vás svojou zaujímavou vôňou zaujme už pri prvom „ucítení“. Je to intenzívny korenistý parfém, no jeho arómy sú príjemne vláčne, nevtieravé, ale stále jemne pikantné. Na mužovi vyzdvihne prirodzený šarm a dodá mu štipku elegancie.

Dolce & Gabbana – The One

Táto vôňa nikdy nezostarne. The One je dokonale nadčasový parfém, o ktorom sa hovorí ako o elixíre mužnej elegancie a zmyselnosti. Výborne sa prispôsobí charakteru každého muža bez rozdielu veku či životného štýlu. Na pokožke zanechá výborne vyváženú, drevito-korenistú vôňu s hrejivou bodkou.

Podobne ako hrejivé dámske vône, aj tieto pánske parfémy u nás nájdete ako verné imitácie originálov.

Unisex hrejivé parfumy pre mužov aj ženy

Unisex parfémy sú mnohými dosť podceňované – veď kto by už chcel nosiť vôňu, ktorá sa hodí aj opačnému pohlaviu? Avšak, málokto vie, že práve medzi unisex parfémami nájdete to najlepšie z parfumérskeho sveta. V porovnaní s klasickými parfumami sú častokrát prepracovanejšie, rafinovanejšie a tiež omnoho drahšie.

Unisex parfémy najčastejšie patria do skupiny orientálnych alebo korenistých vôní. Nájdete medzi nimi aj výnimočne hrejivé parfémy, ktoré sa podľa nás určite oplatí vyskúšať. Na každom voňajú trochu inak, a preto sa nemusíte báť, že by ste voňali príliš mužsky, alebo naopak, príliš žensky. Z hrejivých unisex parfumov z našej ponuky pre vás vyberáme:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *