O parfémoch

Najlepšie korenisté parfémy: Výber pre ženy

damske koreniste parfumy

Výrazné a pikantné korenisté parfémy sú skvelou voľbou do chladného a sychravého počasia. Nebudú sa však páčiť každému: Ak sa pre takýto parfém rozhodnete, musíte rátať s tým, že bude mať prenikavú a naozaj opulentnú vôňu. Na druhej strane sa vám ale odmení svojím hrejivým charakterom a jedinečnosťou, ktorú nikde inde nenájdete. Pokiaľ túžite práve po takomto parfume, tento výber je určený presne pre vás.

Korenisté parfémy sa hodia výrazným a sebavedomým ženám

Správne zvolený parfém by mal svojou vôňou vyjadrovať charakter svojej nositeľky. Platí to aj pri korenistých parfémoch, ktoré ale sú veľmi špecifickou skupinou vôní. Sú výrazné, silné, prenikavé a zapamätateľné, kvôli čomu sa ich väčšina ľudí bojí vyskúšať.

Tieto vlastnosti by ste však nemali brať negatívne, práve naopak: Výborne sa hodia výrazným, sebavedomým a doslova zaujímavým ženám, ktoré chcú zaujať a ukázať silu svojej osobnosti. Okrem toho perfektne sadnú aj elegantným ženám – a to predovšetkým v zimných mesiacoch, kedy ich zahrejú a dodajú ich vystupovaniu štipku korenia.

Najlepšie korenisté parfémy pre ženy:

Pri korenistých parfémoch je naozaj tenká hranica medzi tým, čo považujeme za voňavé a príjemné, a tým, čo nám pripadá ťažké a nezvládnuteľné. Aj pre samotných parfumérov je náročné vytvoriť dobrý korenistý parfum. Používané ingrediencie sú totiž aromaticky ťažšie, a tak nájsť vhodnú a unikátnu kompozíciu stojí veľa síl.

Pokiaľ sa takéto spojenie vydarí, ťažko ho niečo prekoná. Potvrdzuje to fakt, že medzi TOP korenisté parfumy patria tzv. overené klasiky – parfumy od značiek Tom FordYSL. Budú sa hodiť aj vám?

YSL – Opium

Kto by nepoznal legendárny parfum Opium? Táto výrazne korenistá vôňa sa vďaka svojej unikátnosti a inakosti stala jednou z najznámejších vôní sveta. Pokiaľ hľadáte neobvyklú a rozpoznateľnú vôňu, naša presná imitácia Opium určite stojí za vyskúšanie.

Zamilujete si jej osobité, orientálno-korenisté arómy. Do okolia sa bude zvodne šíriť ako jedinečný orientálny mix s podmanivým duom kvetín a citrusov. Celá vôňa pôsobí veľmi luxusne, príťažlivo a naozaj neobyčajne. Je vhodná pre sebavedomé a provokatívne ženy, ktorým nevadí pozornosť okolia. Tento parfém sa totiž dostane do zmyslov všetkých navôkol, vďaka čomu ich žena zaujme ešte predtým, než ju vôbec uvidia.

YSL – Black Opium

Black Opium je ďalším parfumom z kolekcie YSL Opium, ktorý v presnej kópii nájdete aj u nás. Dominujú mu akcenty kávy, no ucítite v ňom tiež arómy ružového korenia, kvetu pomaranča, jazmínu, vanilky, pačuli a cédru. Celá vôňa pôsobí príjemne hrejivo, a zároveň podmanivo pikantne. Vzbudzuje dojem, ako by ste na sebe nosili arómu čierneho ópia.

Je určená pre tajomné a záhadné ženy, ktoré chcú byť videné. Hodí sa na nosenie buď v zimných mesiacoch, alebo počas špeciálnych príležitostí, kedy chce žena ohúriť a zažiariť. V teplom počasí by mohol pôsobiť trochu ťažko, preto sa v lete hodí len veľmi sebavedomým a výrazným ženám.

Tom Ford – Black Orchid

Ako si predstaviť vôňu Black Orchid? Najprv v nej ucítite pomerne sviežu zmes kvetín a ovocia. Po chvíľke však šumivá vôňa postupne prechádza do korenistejších aróm, a na pokožke zostáva ako nekonvenčná, kvetinovo-korenistá aróma. Pripomínať by mala vôňu čiernej orchidey, ktorá sa stala metaforou pre tento exkluzívny parfém.

U nás ho nájdete ako vernú kópiu. Ponúkne vám rovnakú luxusnú a zmyselnú vôňu. Zaujme najmä v prípade, že nemáte rada konvencie, ale vždy siahate po niečom netradičnom.

Najlepšie unisex korenisté parfumy

Dámskych korenistých parfémov je pomerne málo, nakoľko sú viac obľúbené medzi mužmi, než medzi ženami. Ženy preto často hľadajú v sortimente unisex vôní. Poľahky sa medzi nimi dá nájsť výborný pikantný parfém, ktorý bude na každom voňať trochu inak. Ak by ste nejaký chceli vyskúšať aj vy, vybrali sme pre vás 3 top korenisté unisex parfumy z nášho eshopu:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *