O parfémoch

Najlepšie pánske parfémy všetkých dôb – časť 1.

najlepsie panske parfumy

V našom nedávnom článku sme vám predstavili TOP 10 dámskych vôní podľa mužov. Dnes sa zameriame práve na drsnejšie pohlavie a odhalíme vám najlepšie pánske parfumy všetkých dôb. Rebríček je zostavený podľa prieskumu stránky Fragrantica, najväčšej online encyklopédie parfumov na svete. Nájdete v zozname aj ten, ktorý používa váš drahý?

 

10. Tobacco Vanille – Tom Ford

Na 10 mieste sa v rebríčku umiestnil, paradoxne, unisex parfum Tobacco Vanille od Toma Forda. Aj keď je to vôňa určená pre mužov aj pre ženy, na mužskej pokožke vonia predsa len inak. Parfum je totiž veľmi zmyselný a jemne pikantný, zrejme aj preto pôsobí na mužoch tak príťažlivo. Vonia presne tak, akoby ste čakali, že bude voňať muž z orientu. Zaváňa vanilkou, kakaom a tabakom, jednoducho typickou delikátnou orientálno-korenistou vôňou.

 

9. Encre Noire – Lalique

Parfum Encre Noire značky Lalique je menej známa a veľmi aromatická vôňa. Jej začiatok je korenistý, no potom sa rozvinie do chladnej, zemito-drevitej vône. Názov Encre Noire v preklade z francúzštiny znamená „čierny tuš“.

 

8. Sauvage – Christian Dior

Ôsmy najlepší pánsky parfém patrí módnemu domu Christiana Diora. Parfum Sauvage je trošku surová, no zároveň elegantná vôňa inšpirovaná divočinou. Predstavuje divokú krajinu rozžeravenú púštnym slnkom, čo sa prejavuje najmä v jeho drevitých tónoch. Napodobeninu parfumu Sauvage nájdete aj na našom e-shope.

 

7. Acqua di Gio – Giorgio Armani

Pre spontánnych a veselých mužov je z celého rebríčka najvhodnejšie práve číslo 7 – parfum Acqua di Gio z dielne Giorgia Armaniho. Parfum je inšpirovaný životom na stredomorských ostrovoch, a preto je plný slobody, vetra a ľahkosti. Jeho citrusové a korenisté tóny vyjadrujú vôňu čistoty. Mnohým pripomínajú vôňu práve vykúpaného tela. Imitáciu obľúbenej vône Acqua di Gio nájdete u nás pod číslom 602.

 

6. Bleu de Chanel – Chanel

Nezávislý a nekonvenčný muž je ideálom parfumu Bleu de Chanel od ikonického módneho domu Chanel. Tento parfum svojimi drevitými a silne aromatickými tónmi vyjadruje neobmedzenú slobodu a mužnosť. No a keďže imitáciu Bleu de Chanel ponúkame aj na našom e-shope, predstavili sme ju už vo viacerých článkoch. Ak vás zaujíma značka Chanel a samotná Coco bližšie, prečítajte si náš starší článok s názvom Napodobeniny Chanel v našej ponuke.

 

A čo ostatné najlepšie pánske parfumy?

Zatiaľ sme vám predstavili priečku 10 – 6 z rebríčka najlepších pánskych vôní všetkých čias. Tie skutočne TOP pánske vône však nájdete až v druhom diele nášho článku. Prečítať si ho môžete tu. Väčšinu zo spomínaných parfumov nájdete aj v našej ponuke. A aj keď sú naše Parfen voňavky napodobeniny originálnych parfémov, určite už viete, že všetky voňajú identicky ako originály. Už ste nejaký vyskúšali?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *