Tipy na letné parfémy

Aký parfum si zobrať na letnú dovolenku? Pozrite si výber podľa destinácie pre mužov

parfém na leto pre muža

Čuch a vône sú veľmi dôležité pri vyvolávaní spomienok. Náš mozog si každú vôňu ukladá do „databázy“, z ktorej ju môže vytiahnuť vždy, keď ju znovu ucítime. Pomáha nám teda spájať si spomienky s vôňami a umocniť tak emocionálny zážitok. Tento princíp funguje ako na vyvolávanie spomienok, tak na navodenie určitej atmosféry.

Vďaka vôňam totiž dokážeme mozog „oklamať“ a fiktívne vyvolať pocit nejakého miesta či nálady. Toto pravidlo podvedome využívame aj pri výbere parfému – pokiaľ sa chceme cítiť sviežo a energicky, volíme skôr citrusové a ľahké vône. Ak naopak chceme cítiť teplo a útulnosť, vyberáme orientálno-drevité parfémy. Takto si môžete vyberať parfémy na rôzne príležitosti a udalosti, medzi aké patrí aj letná dovolenka.

Vďaka tomu správnemu parfému umocníme atmosféru dovolenky a naša čuchová pamäť nám potom spomienky na dovolenku pripomenie vždy, keď parfém opäť použijeme. Tentokrát sme sa preto zamerali na výber parfémov na dovolenku – no a aby ste mali jednoduchšie rozhodovanie, vybrali sme pre vás niekoľko parfumov podľa konkrétnej dovolenkovej destinácie. Pozrite sa na náš dovolenkový výber pre mužov.

Parfém pre muža na dovolenku pri mori: vyberajte niečo svieže a energické

Medzi mužskými parfumami nájdete jednu veľkú skupinu tých, do ktorých sú pridávané tzv. morské tóny. V kombinácii s citrusmi alebo sviežimi ingredienciami evokujú prímorské destinácie, a tak hodnoverne navodia pocit letnej atmosféry. Práve tieto parfémy sú ideálnou voľbou na dovolenku pri mori. Ktoré to sú?

parfem pre muza k moru

1. Taliansko: Armani – Acqua Di Gio

Giorgio Armani bol Talian a inšpiráciu nachádzal v domovskej krajine, predovšetkým na ostrove Pantellerie. V parféme Acqua Di Gio dokonale spojil všetky vône špecifické pre túto oblasť a vytvoril tak parfém, ktorý je dnes doslova „kultovkou“. Vyjadruje bezstarostnosť prímorského a ostrovného života, preto vás bude skvelo sprevádzať na dovolenke v Taliansku, ale aj na ostrovoch Stredozemného, Egejského či Tyrrhenského mora.

Parfém v sebe spája citrusové, drevité, korenisté a morské arómy, ktoré dodávajú energiu a dobrú náladu. Hodí sa veselým a spontánnym mužom. Skvelo ich vtiahne do bezstarostného životného štýlu ostrovanov a dovolí im odkrojiť si z neho kúsok aj na domov.

2. Grécko: Bvlgari – Aqva Marine Pour Homme

Parfém Aqva Marine Pour Homme je doslova napumpovaný stredomorskou energiou a temperamentom. Odráža sa v ňom energizujúca sila oceánu, slaného morského vánku a horúceho slnka. Jednoducho povedané: vyvoláva arómu skvelej letnej dovolenky. Parfém muža osvieži, ale tiež mu prinesie uvoľnenia, aké zažije len na dovolenke v Grécku. Navodzuje totiž odľahčenú prímorskú atmosféru, uvoľnenú a viac ako príjemnú.

3. Turecko: Victor & Rolf – Spicebomb

Turecko v tomto roku víta davy dovolenkárov. Patrí medzi jednu z najobľúbenejších dovolenkových destinácií, vďaka čomu v našom zozname nesmie chýbať. Uvidíte v ňom úžasné piesočnaté pláže, nasajete kus histórie a užijete si vynikajúcu kvalitu služieb. Na tejto dovolenke vám naozaj nebude chýbať nič, možno len vhodný parfém.

Práve do atmosféry, akú vytvára Turecko, sa skvelo hodí parfém Spicebomb – Victor & Rolf. Nie je to síce typicky letná vôňa, no jeho explozívna korenistá kompozícia do tamojšej kultúry výborne zapadne. Má orientálno-korenisté arómy, ktoré ihneď po použití pôsobia ako skutočná bomba – sú intenzívne, zmyselné a priťahujú pozornosť.

4. Chorvátsko: Dolce & Gabbana – Light Blue

Chystáte sa toto leto k „slovenskému moru“? Aj keď mnohí túto destináciu zo svojich dovolenkových plánov už škrtajú, Chorvátsko má podľa nás jedinečné čaro. Nádherné čistučké more, vynikajúce jedlo a jazyk nám blízky z neho robia dovolenku, na ktorej sa zaiste budete cítiť príjemne a uvoľnene.

Pocit z tejto dovolenky ešte viac umocní parfém Light Blue. Jeho vôňa je na letné osvieženie priam ideálna. Kombinuje iskrivé citrusy, prenikavé korenie a svieže dreviny. Je veľmi ľahká, príjemná a jemne zmyselná, takže sa stane vaším dokonalým spoločníkom na pohodovú dovolenku.

Exotika blízkeho východu: Nasomatto – Black Afgano

Do púštnych arabských krajín, ako je Egypt, Omán či Spojené arabské emiráty, sme pre vás vybrali niečo z iného súdka. Tieto krajiny prirodzene nevoňajú citrusmi a morom, no skôr orientálnymi, korenistými a teplejšími arómami. Na dovolenku do týchto kútov sveta si preto môžete vziať unisex parfém Nasomatto – Black Afgano.

Ešte ste o ňom nikdy nepočuli? Jeho unikátna vôňa sa nedá porovnať so žiadnym iným parfémom. Vonia po tabaku, kadidle a agarovom dreve, čím pripomína atmosféru Blízkeho východu. Pokiaľ máte radi aromatické a trošku ťažšie vône, jednoznačne siahnite po tomto parféme. Dodá vám sebavedomie a dovolí zapadnúť medzi miestnych.

Dovolenka na horách: Creed – Silver Mountain Water

parfém na dovolenku pre muža

Nie každý túži po prehriatom piesku a morských vlnách. Pre niekoho sú to skôr svieži horský vietor, lesy a vysoké hory, čo mu prinášajú šťastie. Ak medzi takýchto ľudí patríte aj vy, potom svoju letnú dovolenku budete určite tráviť niekde v lone prírody. Na takéto miesta si pribaľte osviežujúci parfém Silver Mountain Water. Táto aromatická vôňa bola vytvorená tak, aby pripomínala sviežosť a živosť zurčiacich vysokohorských potôčikov v švajčiarskych Alpách. Hodí sa mužom, ktorí svoje voľné chvíle radi trávia v prírode.

A čo mestskí chlapci? Aký parfém pre muža sa hodí na dovolenku v meste?

Príroda nie je váš šálok kávy? Potom sa určite radi stratíte v ruchu veľkomesta. Aj keď všetky veľké metropoly pulzujú životom, ruchom a zábavou, predsa len sa líšia inými vôňami, zvykmi a rytmom. Do každého mesta sa vám preto bude hodiť iný parfém. My sme sa bližšie pozreli na tie najnavštevovanejšie:

1. Londýn: Burberry – For Him

Londýn je dnes už kozmopolitné mesto, no niektorých typicky anglických vlastností sa nezbaví – vždy si v sebe uchová nadčasovú eleganciu a zároveň sa nikdy nevyhne upršanému a pochmúrnemu počasiu. Presne podľa týchto pravidiel bol vytvorený aj drevitý parfém Burberry For Him: jeho vôňa je nadčasovo elegantná, a zároveň dostatočne teplá a energická na to, aby zlepšila deň aj v nepríjemnom anglickom počasí.

2. New York: Carolina Herrera – 212 VIP

Ak je vašou vysnívanou destináciou New York, určite milujete ruch mesta. Do tejto betónovej džungle vás pohltí parfém 212 VIP od Caroliny Herrery. Bol inšpirovaný práve nočným životom v New Yorku, a tak vás už pred príletom prenesie na rušné ulice Manhattanu či Upper East Side. Má drevito-orientálnu vôňu, ktorá vyzdvihne vaše sebavedomie, charizmu a bezprostrednosť.

3. Barcelona: Guerlain – L’Homme Idéal

Barcelona je živelné, odviazané a temperamentné mesto. Očarí vás svojou uvoľnenou, ale zároveň nespútanou energiou, vďaka ktorej budete chcieť spoznať každé jej zákutie. Na objavovanie a nasávanie španielskeho temperamentu bude výborný parfém Guerlain – L’Homme Idéal.príjemnú, pohodovú, a zároveň iskrivú drevito-aromatickú vôňu. Je vyrobený pre mužov, ktorí vždy ostávajú sami sebou a naplno si užívajú každú chvíľu života – no a to v Barcelone určite nebude problém.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *