O parfémoch

Dámske parfémy Paco Rabanne sú nápadité, zvodné a výrazné. Zistite, či sa budú hodiť aj vám

damske parfemy paco rabanne

Viete, čím sú parfémy Paco Rabanne výnimočné? Luxus, extravagancia, sexappeal, ale aj zvodnosť, odvaha a nápaditosť – to sú vlastnosti, ktoré sa odrážajú v každom jednom z nich. Patria medzi tie najobľúbenejšie parfémy sveta, a tak je samozrejmosťou, že ich ako kópie nájdete aj v našej ponuke. Teraz vám ich predstavíme bližšie a zistíme, či sa budú hodiť aj vám.

Paco Rabanne ako veľké meno módneho aj parfumérskeho priemyslu

Paco Rabanne, vlastným menom Francisco Rabaneda Cuervo, je jeden z najznámejších španielskych módnych návrhárov. Často je označovaný ako enfant terrible francúzskej módy šesťdesiatych rokov, nakoľko väčšinu svojej mladosti prežil práve vo Francúzsku. Narodil sa síce v baskickom meste Pasajes v roku 1934, no už v roku 1937 sa jeho rodina presťahovala do Paríža.

Rabanneho matka totiž pracovala ako hlavná krajčírka v prvom módnom dome Cristóbala Balenciagu v Donostii v Baskicku. Keď Balenciaga svoj módny dom kvôli španielskej občianskej vojne presunul do Paríža, Rabanneho matka tam vzala celú rodinu. Paco teda už od malička vyrastal v prostredí, ktoré malo k móde veľmi blízko. Rozhodol sa síce študovať architektúru, no už počas štúdií si privyrábal návrhmi pre módne domy Dior či Givenchy. Po škole sa najprv na dlhé roky zamestnal vo firme na výrobu betónu.

Kontroverzný návrhár s ešte kontroverznejšími vyjadreniami

Paco si svoj vlastný módny dom otvoril až v roku 1966. Zo začiatku pracoval len v módnom priemysle, no veľmi rýchlo sa dostal aj k výrobe parfémov. Tie sú zrejme ešte slávnejšie ako jeho módne kúsky.

Osoba Paca Rabanneho je ale dnes viac spájaná s jeho kontroverznými vyjadreniami pre médiá než s jeho dizajnérskymi dielami. Tvrdil napríklad, že žil niekoľko životov, pričom v jeho predchádzajúcich životoch poznal Ježiša, videl niekoľkokrát Boha, zavraždil Tutanchamóna, navštívili ho mimozemšťania… a to ani zďaleka nie je všetko. Je teda považovaný za naozaj výstrednú a kontroverznú postavu súčasného sveta módy.

parfem olympea paco rabanne

Čím sú parfémy Paco Rabanne jedinečné?

Už prvé parfémy návrhára Paca Rabanneho, ako je dámsky Calandre alebo pánsky Pour Homme, jasne zadefinovali cestu, akou sa budú parfémy uberať. Nikdy by nemohli niesť prívlastky ako „nežné, jemné či ľahké“. Práve naopak, jeho vône sú zvodné, príťažlivé a rozpoznateľné.

Paco Rabanne totiž pri tvorbe svojich módnych kúskov často experimentoval s netradičnými materiálmi ako kov či plast. Istá surovosť a okázalosť sa potom preniesla aj do jeho parfémov. Všetko stavil na drevité a korenisté ingrediencie, ktoré voňajú sexappealom, luxusom, extravaganciou a odvahou. Pozrite sa s nami na tie najznámejšie parfémy pre ženy:

Lady Million pre ženy milujúce luxus

Okúzľujúca Lady Million je dámskym ekvivalentom k pánskemu parfému 1 Million. Vôňa bola vydaná 2 roky po mužskej verzii, čím nadväzuje na veľký úspech tohto „miliónového“ parfému. Podobne ako on, inšpiráciu nachádza v luxuse a zlate. Príbeh bohatstva sa v parféme odráža v úžasnej opojnej vôni, ktorá okolie opíja podobne, ako vôňa peňazí.

Parfém reprezentuje sebavedomú ženu milujúcu luxus. Len takáto dominantná žena bude s týmto parfémom vedieť naozaj pracovať. Zmyselný ohnivý charakter vône jej totiž so štipkou umu pomôže dosiahnuť všetko, čo si zaumieni.

Ako vonia Lady Million?

Lady Million má kvetinovo-drevitú vôňu so sviežimi tónmi. Na okolie pôsobí luxusne, zvodne, až ohnivo. Snúbi sa v nej vzrušujúci kokteil horkého Neroli, sviežeho citrónu, drzej maliny, sladkej gardénie, orientálneho jazmínu a exotických kvetov afrického pomaranča. Pyramídu v základe dotvára vábivé pižmo, med a pačuli. Celou vonnou kompozíciou sa nádherne ťahá najmä kombinácia bielych kvetín na čele s arabským jazmínom.

Olympea pre energické ženy

Názvy parfémov značky Paco Rabanne zväčša verne odrážajú charakter vône. Kým Lady Million je už na pohľad luxusný a opojný parfém, Olympea zhmotňuje modernú bohyňu. Je inšpirovaná súťaživosťou, atletickým duchom a víťazstvom. Ideálne sa preto hodí žene, ktorá si uvedomuje svoju vnútornú aj vonkajšiu silu.

Pokiaľ je aj pre vás pohyb tela i mysle každodennou nutnosťou, Olympeu by ste mali vyskúšať. Koncept je založený na predstave modernej verzie gréckej bohyne, ktorá je energická, dynamická, s mysľou a telom v neustálom pohybe. Jej pánskym ekvivalentom je parfém Invictus.

Ako vonia parfém Olympea?

Olympea jemne kombinuje sladké a kvetinové tóny doplnené zelenou mandarínkou, ohnivým zázvorom, hodvábnym kašmírom, aromatickým santalovým drevom a zmyselnou ambrou. Výsledkom je orientálna, ale zároveň svieža vôňa, ktorá neustále pulzuje energiou.

Black XS pre ženy rebelky

Najprv sebavedomá miliónová dáma, potom energická bohyňa a do tretice: Žena rebelka. Black XS charakterizuje ženu, ktorá sa nebojí porušovať pravidlá. Podobne ako predošlé dva parfémy, aj tento má mužskú verziu – je ňou rovnomenný Black XS pre mužov. Pánska aj dámska verzia sú dokonale podmanivé, zmyselné a provokatívne. Pokiaľ vo vás teda drieme búrlivá duša, tento moderný, orientálno-drevitý parfém vás určite zaujme.

Ako vonia dámsky Black XS?

Už ihneď po použití vôňa ostro zaútočí na vaše zmysly. Najprv v nej ucítite štipľavé arómy červených brusníc, ružového korenia a orientálneho tamarindu. Ako sa postupne rozvíja, vstupujú do nej aj jemnejšie, kvetinovo-ovocné arómy čiernej fialky, rozkvitnutej ruže, ale i výberového kakaa a santalového dreva. Spolu vytvárajú absolútne dokonalú orientálno-drevitú vôňu. Je hrejivo podmanivá, príjemná a vhodná na každodenné nosenie.

Ktorý dámsky Paco Rabanne parfém si vybrať?

Pokiaľ ste čítali pozorne, zrejme vám už je jasné, že dámske Paco Rabanne parfémy ani zďaleka nie sú určené pre krehké a jemné ženy. Práve naopak – charakterizujú dominantné, silné a sebavedomé ženy. Podčiarknu ich charakter a každému navôkol ukážu ich vnútornú silu.

Ak si potrpíte na luxus a vyberanú kvalitu, siahnite po našej imitácii Lady Million. Pokiaľ ste skôr športový typ, prípadne potrebujete neustály pohyb, tou pravou pre vás bude verná kópia parfému Olympea. No a na záver – pokiaľ sa nikdy nestratíte v dave a vždy hráte podľa vlastných pravidiel, jednoznačne vyskúšajte parfém Black XS. Všetky 3 parfémy u nás nájdete v podobe vernej kópie, no v omnoho nižšej cene.

Ako voňajú pánske parfémy Paco Rabanne?

Pripravili sme pre vás aj zhrnutie pánskych Paco Rabanne parfémov. Invictus, 1 Million, Pure XS, Black XS či Ultraviolet – všetky u nás objednáte vo vernej kópii v nízkej cene.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *