O parfémoch

Ako správne používať parfum, aby bol intenzívnejší a vydržal dlhšie?

ako používať parfum

Myslíte, že svoj parfém používate správne? Aj aplikácia parfému má totiž niekoľko zásad. Prečítajte si preto 5 našich rád, ktoré odporúčajú aj tí najznámejší parfuméri. Naučíte sa, ako správne používať parfum tak, aby vám po celý deň voňal intenzívnejšie a vydržal dlhšie. Ako na to?

 

1. Na pulzných bodoch vonia parfum najintenzívnejšie

Základom správneho používania parfému je miesto jeho aplikácie. Parfém bude najintenzívnejšie rozvoniavať vtedy, keď ho aplikujete na tzv. pulzné body. Tie sa nachádzajú na zápästiach, za uchom, na krku, na spánkoch, na hrudníku medzi prsiami, no dokonca aj v kolennej a lakťovej jamke. Pulzné body sú miesta na tele, kadiaľ prúdi krv a prehrieva pokožku. Parfém na toto telesné teplo reaguje a vyžaruje vôňu do okolia v priebehu celého dňa.

 

2. Sprejovať oblečenie sa neoplatí

Pokiaľ aj vy často striekate parfém na oblečenie v snahe zintenzívniť jeho vôňu, vedzte, že vám to vôbec nepomôže. Oblečenie síce parfumom mierne nasiakne, no túto vôňu nebude cítiť nikto iný, iba vy. Zbytočne si teda miniete parfém a navyše, riskujete poškodenie jemného oblečenia. Niektoré parfémy totiž obsahujú zložky, ktoré na istých typoch látok zanechávajú škvrny. Oveľa efektívnejšie je teda používať parfum na pulzných bodoch.

 

3. Parfum nerozotierajte, iba nechajte zaschnúť

Aj vy si zvyknete po aplikácii parfému trieť zápästia o seba? Podľa parfumérov robíte veľkú chybu. Vôňu šúchaním nerozviniete, naopak ju iba utlmíte. Trením sa totiž spúšťa proces odparovania, kvôli čomu parfém stráca svoju intenzitu a trvácnosť. Navyše, trením sa ruší kompozícia parfému, a preto nepracuje tak, ako má. Najlepšie je teda parfum len nastriekať na pokožku a nechať ho zaschnúť. Potom sa bude sám prirodzene šíriť do okolia.

 

4. Nepoužívajte viac vôní naraz

Každý parfém má svoju jedinečnú vôňu. Ak ho chcete nechať vyniknúť, nemali by ste na sebe nosiť žiadnu inú vôňu. Znamená to, že by sa na vás nemala miešať vôňa aviváže či ostatných kozmetických prípravkov. Môže sa totiž stať, že sa všetky tieto vône premiešajú natoľko, až vytvoria nepríjemný ťažký opar. Ak teda používate výrazný parfém, vyhnite sa aviváži a využívajte neparfumované kozmetické prípravky.

 

5. Hydratácia pokožky vám pomôže

Na intenzitu parfému má vplyv aj hydratácia pokožky. Suchá pokožka totiž rýchlo absorbuje vlhkosť z parfému, kvôli čomu sa parfém z kože rýchlejšie odparuje. Pokiaľ teda chcete, aby vám parfum vydržal čo najdlhšie, pokožku dôkladne hydratujte a vyživujte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *