O parfémoch

Euphoria od Calvina Kleina vás rozveselí a zahreje. Čím je výnimočná?

euphoria

Ste energická a sebaistá žena? Tak potom by ste určite mali vyskúšať parfum Euphoria, ktorý je medzi ženami obľúbený už viac ako jedno desaťročie. Milujú ho mladé dievčatá, zrelé ženy a čo je najdôležitejšie, veľmi zvodne vonia aj mužom. Viete však, aké arómy sa v ňom miešajú a kto vlastne za slávnou značkou Calvin Klein stojí?

 

Dámsky zvodný parfum s nádychom eufórie

Koncept parfumu Euphoria je veľmi poetický. Snaží sa vniesť do duše ženy eufóriu a radosť, ktorú by mala každá žena prežívať hoci len z bežného dňa. Práve preto jeho tóny verne kopírujú typický ženský deň. Najprv sú svieže, potom jemné a nakoniec príťažlivé. Presne taká je totiž počas dňa žena – ráno energická, cez deň jemná a v noci príťažlivá.

V parfume od Calvina Kleina teda najprv ucítite svieže tóny exotického granátového jablka. Vzápätí vás opantajú arómy lotosu a čiernej orchidei, ktoré sa nakoniec vlejú do základu vône. Ten je tvorený jantárom, mahagónom, pižmom a fialkou. Hlavné tóny celej kompozície tvorí práve čierna orchidea, ktorá svojou jemnosťou a vášňou charakterizuje azda každú ženu.

 

Euphoria ako najlepší dámsky luxusný parfum roku 2005

Keďže je Euphoria na trhu už pomerne dlho, konkrétne od roku 2005, pozná ju takmer celý svet. Málokto však vie, že si vôňa vyslúžila aj cenu za najlepší luxusný parfum roku 2005. Srdcia mnohých si získala najmä vďaka svojim intenzívnym a hrejivým arómam, ktoré sú ideálne na blížiace sa zimné mesiace. Jej luxusné arómy sa hodia ako na bežné dni, tak aj na špeciálne príležitosti.

 

Kto je Calvin Klein?

Za parfumom Euphoria stojí známa značka Calvin Klein. Málokoho prekvapí, že názov Calvin Klein je zároveň aj menom jej zakladateľa. Spolu s priateľom Barrym Schwartzom založil Calvin značku už v roku 1968. Najprv sa venoval len tvorbe pánskych oblekov, neskôr prešiel aj na dámske oblečenie.

Kariéra Calvina Kleina napredovala raketovou rýchlosťou. Už po 2 rokoch pôsobenia na scéne sa objavil na obálke časopisu Vogue, vďaka čomu si v módnom priemysle vybudoval silné meno. Štýl udával najmä v 70. a 80. rokoch, kedy sa špecializoval na džínsové oblečenie. O niečo neskôr prerazil aj v parfumérstve. Jeho prvé parfumy Obsession a Eternity dnes už považujeme za nadčasové legendy.

Calvin Klein tento rok dovŕši 76 rokov. V spoločnosti však už viac nefiguruje. Značku CK odkúpil holding PPV, ktorý vlastní napríklad aj značku Tommy Hilfiger. Veríme však, že aj naďalej si značka udrží svoje typické línie.

 

Čím sa vyznačuje značka Calvin Klein?

Vždy pri pomyslení na Calvina Kleina sa nám v hlave zjavia dva obrazy: jedným je mladučká Kate Moss, tým druhým vyšportovaný David Beckham v spodnom prádle. Práve oni dvaja sa stali nositeľmi čistých línií a jednoduchého štýlu, ktorý sú pre značku, aj samotného Calvina Kleina, tak typické. Tieto črty môžeme vidieť najmä na spodnom prádle značky CK, ktoré je dnes ikonou populárnej kultúry. Podobne je na tom aj Euphoria. Patrí medzi najvyhľadávanejšie dámske parfumy na svete a samozrejme, že nemôže chýbať ani v našej ponuke. Vyskúšate ju?

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *