O parfémoch

Jarné parfumy pre mužov: Tipy na jarné vône na každú príležitosť

Jarne parfumy pre muzov

Mužské parfumy majú trochu iný charakter ako tie dámske. Ženy sa viac prispôsobujú počasiu a ročnému obdobiu, no muži zväčša nosia rovnaké vône počas celého roka. Len zriedka teda pánske parfumy špecificky rozdeľujeme podľa ročného obdobia. Minimálne rozdiely však nájsť môžeme.

Práve na tieto rozdiely sme sa pozreli v nasledujúcom článku. Pripravili sme pre vás výber tých najlepších pánskych parfumov, ktoré sa podľa nás vynikajúco hodia na nadchádzajúcu jar. Na svoje si prídu športovci, elegáni ale aj uvoľnení a ležérni muži.

417 Bvlgari – Man Wood Essence

Ľahký parfum

Man Wood Essence je jedným z najlepších parfumov pre mužov, ktorí nemajú radi príliš ťažké a intenzívne vône. Je to ľahká, ale stále dosť výrazná citrusová vôňa. Výborne sa hodí práve na obdobie jari a leta, kedy si muž chce umocniť pocit zo slnečných teplých dní. Vonia výnimočne čisto, bez zbytočných ťažkých a omamných aróm, ktoré by mužovi mohli prekážať.

403 Creed – Silver Mountain Water

Osviežujúci parfum

Parfém Silver Mountain Water u nás nie je veľmi známy, čo je naozaj škoda. Pre nás totiž táto osviežujúca a príjemná vôňa jednoznačne patrí medzi tie najlepšie pánske parfumy vôbec. Je ideálna pre mestských mužov, ktorí energiu radi čerpajú v prírode. Bola preto vytvorená tak, aby evokovala sviežosť a živosť zurčiacich vysokohorských potôčikov. Skvelo sa hodí uvoľnenému, vždy pozitívne naladenému mužovi, ktorému dodá energiu a osvieženie.

412 Prada – L’Homme

Elegantný parfum

Do jarného výberu sme zaradili aj parfum pre elegantných mužov. Je ním L’Homme značky Prada – netradičná a mierne rezervovaná drevitá vôňa. Prejavuje sa chladnými, vzdušnými a naozaj modernými arómami. Najlepšie podčiarkne osobnosť muža, ktorý si vždy zachováva určitú dávku rezervovanosti. Vyzdvihne jeho šarm, mužnosť a eleganciu.

692 YSL – L’Homme Sport

Energický parfum

Pre aktívneho muža so športovým duchom je túto jar číslom jedna parfum YSL – L’Homme Sport. Či už chodí do fitka, na turistiku, alebo si pravidelne vetrá hlavu na horskom bicykli, tento parfum je určený pre každého, ktorý chce prekonávať svoje limity. Má extrémne sviežu vôňu, prebúdzajúcu vzrušenie, adrenalín a energiu. Hodí sa na nosenie pri športe, ale aj počas bežných dní.

418 Jimmy Choo – Man Blue

Neformálny parfum

Mestský chlapec s neformálnym štýlom – tak si môžete predstaviť muža, ktorý je stelesnením vône Man Blue značky Jimmy Choo. Nejde o typicky jarnú vôňu, no jej arómy sú tak univerzálne a moderné, že sme ich z tohto zoznamu nemohli vynechať. Prejavujú sa korenisto-sviežou vôňou, ktorá sadne uvoľneným a moderným mužom s neformálnym štýlom.

602 Armani – Acqua Di Gio

Pozitívny parfum

Ako posledný zo zoznamu pre vás máme parfém, ktorý nechýba v žiadnom našom výbere na jar alebo na leto. Osviežujúci, bezstarostný a pozitívny parfum Acqua Di Gio sa totiž pomaly stáva klasikou. Je to vôňa plná živých a iskrivých tónov, ktorá vám pripomenie atmosféru letnej dovolenky.

Vo svojich arómach akoby spájala harmóniu osviežujúcich citrusov, slanej morskej vody a hrejivého slnka – teda toho, čo na letnej dovolenke pri mori cítime najčastejšie. Hodí sa spontánnym, veselým a pozitívne naladeným mužom.

Ďalšie jarné parfumy pre mužov:

Nevybrali ste si ani jeden z predošlých parfumov? Potom pre vás máme ešte ďalšie tipy na parfumy, ktoré majú skvelé arómy vhodné aj do slnečného a teplého počasia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *