O parfémoch

Svadobné parfumy na váš deň D. Akú vôňu si vybrať ako nevesta?

svadobny parfem pre nevestu

Čaká vás veľký deň a chcete doladiť všetky detaily? Okrem šiat, make-upu, účesu, manikúry či topánok nezabúdajte ani na parfém. Niektoré nevesty siahajú po svojom overenom parféme, pretože chcú počas svadobného dňa nosiť aj niečo, čo je pre ne typické. Častejšie sa však stáva, že si nevesty chcú túto špeciálnu príležitosť ozvláštniť, a tak aj pri výbere parfému na svadbu hľadajú niečo nové a výnimočné. Prečo by tak podľa nás mala urobiť každá nevesta? Dôvodov je viac:

  • Ak vôňu používate dlhšie, po čase ju už ani necítite. Nevesta sa ale potrebuje cítiť výnimočne. Kvôli vášmu „starému“ parfému však aj tento nádherný deň môže trošku zovšednieť, pretože ani nebudete vedieť, že máte niečo na sebe. Aj preto je lepšou voľbou nájsť si niečo nové.
  • Nový parfém vám bude vždy pripomínať váš deň D. Je známe, že vône vytvárajú emocionálne zážitky a sú úzko prepojené s našimi spomienkami. Konkrétne vône nám dokážu pripomenúť konkrétne situácie, a tým vyvolať aj záplavu krásnych spomienok. Rovnako to funguje aj pri svadbách – ak si na svoju svadbu vyberiete nový parfém, ktorý si vaše podvedomie ešte s ničím nespája, bude vám tento parfém navždy pripomínať váš deň D.

Pokiaľ teda hľadáte niečo výnimočné, čítajte ďalej. Vybrali sme parfémy, ktoré sú na tento mimoriadny deň ako stvorené.

Ako si vybrať ten správny svadobný parfém?

Jedna jediná správna odpoveď na túto otázku neexistuje. Vždy by ste si však mali vyberať podľa toho, čo sa vám páči. Ak teda bežne nosíte napríklad kvetinové parfémy, hľadajte v tejto rodine vôní. Nikdy si nevyberajte vôňu úplne odlišnú od toho, čo bežne nosíte. Mohli by ste byť totiž sklamaná alebo sa cítiť nesvoja. Ďalej si pri hľadaní môžete pomôcť rôznymi vlastnosťami či špecifikami vašej svadby, napríklad:

  • ročným obdobím,
  • vaším celkovým výzorom a emóciami, ktoré chcete v partnerovi a hosťoch vyvolať,
  • svadobnou kyticou.

Svadobný parfém podľa vášho svadobného štýlu

Každá nevesta má svoj vlastný štýl. Jedna sníva o dokonale elegantnej a uhladenej svadbe, iná sa snaží vytvoriť nežný a romantický dojem. Aj váš parfém by preto mal evokovať náladu, ktorú z vás majú vaši hostia, a najmä budúci manžel, cítiť. Chcete pôsobiť príťažlivo, oslnivo a či nežne? Tieto parfémy budú pre vás vhodné:

Romantická & nežná nevesta: Lanvin – Marry Me

Už názov parfému (v preklade „Vezmi si ma“) napovedá, že táto vôňa bude o láske. Jeho kvetinová vôňa okolo vás vytvorí hrejivý romantický opar a dodá vám nehu i pôvab.

Príťažlivá & sexi nevesta: Dior – Hypnotic Poison

Chcete počas svojho svadobného dňa pôsobiť neodolateľne? Vyberte si túto vôňu. Je hravá, sexi a priťahuje pozornosť. Dodá vám iskru a zmyselnosť.

Elegantná & šik nevesta: Creed – Love In White

Vždy staviate na eleganciu a klasiku? Tento orientálno-kvetinový parfém vyzdvihne váš pôvab a štýl. Jeho vôňa vám bude navždy pripomínať nezabudnuteľné okamihy vašej svadby.

Veselá & oslnivá nevesta: Hermés – Jour D‘Hermés

Je pre vás dôležité prežiť svadbu s úsmevom a naplno si ju užiť? Potom hľadajte niečo s pozitívnou energiou. Naším tipom je Jour, ktorý svojou veselou a iskrivou ovocno-kvetinovou vôňou podporí radosť a krásu zo svadobného dňa.

Svadobný parfém zladený s vašou kyticou

Každá nevesta chce, aby bol jej svadobný deň nezabudnuteľný a všetko spolu perfektne ladilo. Pokiaľ aj vy túžite po dokonalom súlade, zladiť sa môžete aj s vašou kyticou. Nemusíte si pritom vyberať len čisto kvetinový parfém. Arómy jednotlivých kvetov totiž nájdete aj v ovocných, orientálnych či drevitých parfémoch. Pozrite si tie najlepšie parfémy s výraznými arómami práve tých kvetín, ktoré sa najčastejšie objavujú v svadobných kyticiach:

Ruže: Lancome – Tresor Midnight Rose

Ruže sú tými najromantickejšími kvetinami vôbec. Ich vôňu vám na pokožku prenesie aj tento príjemný zamatový parfum s nádychom orientu. Jeho arómy dokonale vyjadrujú lásku a sú vhodné na špeciálnu príležitosť, akou svadba jednoznačne je.

Frézie: Hugo Boss – Scent For Her

Jemné a veselé frézie sú ďalším obľúbeným kvetom v svadobných kyticiach. Ich vôňu vám poodhalí aj tento parfum, ktorý bude vášho partnera jemne zvádzať. Má delikátnu, ovocno-kvetinovú vôňu.

Pivonky: Salvatore Ferragamo – Signorina

Sladká kvetinovo-ovocná vôňa, v ktorej sa okrem arómy pivoniek miešajú aj ďalšie pôvabné kvetiny, lahodné ovocie a výrazné korenie. Vo výnimočný svadobný deň tento parfém podčiarkne váš mladistvý šarm, vyzdvihne vašu noblesu a príťažlivosť.

Mix kvetín: Victor & Rolf – Flowerbomb

Flowerbomb pôsobí ako kvetinový výbuch, ktorý sa na vašej pokožke udrží dlhé hodiny. Táto explozívna vôňa kvetín vás očarí už pri prvom použití. Má intenzívnu a opulentnú kvetinovo-orientálnu vôňu, s ktorou sa budete cítiť sviežo, nežne a žensky.

Aký parfém sa na svadbu rozhodne nehodí?

Čomu by ste sa mali vyhnúť? Zabudnite na príliš ťažké, tmavé a veľmi opulentné vône. Aj keď sa možno budú vášmu partnerovi a hosťom páčiť, vám môžu spôsobiť menšie „problémy“. Ak totiž nie ste zvyknutá na ťažšie vône, takýto parfém by vám mohol pri prvom použití spôsobiť miernu bolesť hlavy alebo nepohodlie.

Rozhodne teda neodporúčame siahať po ťažkých parfumoch v prípade, že bežne používate ľahké kvetinové, ovocné či citrusové vône. Platí to však aj naopak – v prípade, že počas bežných dní používate len plné, bohaté a prenikavé arómy, s ľahkým a nežným parfémom sa ťažko stotožníte. V zásade teda platí, že by ste si vždy mali vyberať parfém z rovnakej alebo príbuznej rodiny vôní, aký používate bežne. Práve takáto vôňa spríjemní váš najvýnimočnejší deň v živote a vyvolá vo vás nádherné spomienky aj dlhé roky po ňom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *