O parfémoch

Aký parfém si vybrať na zimu?

aky parfem na zimu

Keď teplé letné dni nahradí chladná jeseň, zmenia sa aj naše preferencie v rôznych oblastiach života. Tenké šaty meníme za hrubé svetre, ľahké šaláty za ťažšie jedlá, no a svieže vône striedame za intenzívnejšie arómy. V chladných mesiacoch totiž rastie naša potreba zahriať sa, a tak sa obklopujeme vôňami, ktoré nám prinášajú teplo a navodia nám tú magickú jesenno-zimnú atmosféru. Viete však, ako takúto vôňu nájsť? Pripravili sme si pre vás malý návod, ako si v zime vybrať ten správny parfém.

Ktoré sú typicky zimné ingrediencie?

Počas letných slnečných dní prirodzene inklinujeme k sviežim a ľahkým parfumom, ktoré nám v sparných dňoch dodajú osvieženie a dobrú náladu. S nástupom chladnejšieho počasia, približne od septembra, sa však väčšina z nás začne obzerať po inom, o niečo hrejivejšom parfume.

Od sviežich vôní s nádychom citrusov alebo ľahkých kvetín tak prechádzame na orientálnejšie, korenistejšie či intenzívnejšie voňajúce parfumy. Ingrediencie typické pre tieto parfémy sú napríklad vanilka, fazuľa tonka, pižmo, jantár, ale aj rôzne druhy korenín. Pre konečný charakter parfému je dôležitá aj správna kombinácia ingrediencií. Na jeseň a zimu sú vhodné napríklad kombinácie sladkého ovocia s orientálnymi arómami, intenzívne kvetiny v spojení s drevinami, prípadne spojenie korenín s akýmikoľvek inými ingredienciami.

Ako nájsť ten správny zimný parfém?

V zime sa nemusíte báť siahnuť po prenikavej vôni. Môžete si vybrať aj intenzívnejší parfum, ako bežne nosíte, nakoľko v zime sa arómy rýchlejšie „stratia“ – zväčša ich zakryje vrstva oblečenia. Okrem toho, v zime intenzívna vôňa nevadí ani čuchovo citlivejším ľuďom, keďže v tomto období prirodzene inklinujeme k mohutnejším vôňam.

Pri výbere parfumu na zimu u nás na Parfene máte 2 možnosti – buď budete hľadať sami, alebo si necháte poradiť naším interaktívnym poradcom vôní. Ak ste sa rozhodli pre poradcu, stačí kliknúť sem. Prevedie vás niekoľkými krokmi, v ktorých zadáte požadované vlastnosti parfému a my vám na základe nich vyberieme niekoľko vhodných vôní.

Pokiaľ si chcete parfém nájsť bez našej pomoci, najprv si vyberte druh vône, ktorá by sa vám mohla páčiť – a teda napríklad kvetinovú, orientálnu či korenistú. Potom si vyberajte podľa ostatných ingrediencií a popisu. Naše popisy jednotlivých parfumov vždy spracovávame tak, aby ste si aspoň z časti vedeli predstaviť typ vône a tiež dokázali určiť, pre aký typ osobnosti sa hodí. K dispozícii sú vám vždy aj vzorky parfémov. Pomocnú ruku vám možno podajú aj naše minulé články:

Výber parfémov na zimu pre mužov

V našej ponuke máme množstvo intenzívnych, korenistých či orientálnych parfumov. Do tohto článku sme pre vás vybrali 3 skvelé, ale pomerne málo známe parfémy. Prvým je Joop! – Nightflight, ktorý v sebe spája množstvo tajomných tónov. Má orientálno-korenistú vôňu s výbornou výdržou až 12 hodín na pokožke. Tento parfém už v origináli takmer nikde nekúpite, no u nás ho nájdete v kópii identickej s originálom.

Druhým naším výberom je imitácia parfému Bad Boy značky Carolina Herrera. Má tiež orientálno-korenistú vôňu, plnú zmyselnosti a sexappealu. Je dosť výrazná, a preto sa hodí len na nosenie počas jesene a v zime, prípadne na špeciálne príležitosti. Podobne výrazne vonia aj náš tretí výber – imitácia unisex parfému Tobacco Vanille od Toma Forda. Je to veľmi zmyselná, delikátna a jemne pikantná vôňa, obľúbená u ľudí, ktorí majú radi ťažké orientálno-korenisté vône. Keďže ide o unisex parfém, môžu ho používať muži aj ženy. Tobacco Vanille je však podľa nás naklonený skôr na mužskú stranu, a aj preto sme ho zaradili do tohto výberu.

Výber parfémov na zimu pre ženy

Aj pre dámy máme na Parfene množstvo unikátnych parfumov vhodných na jesenné a zimné nosenie. Jedným z nich je napríklad imitácia Bvlgari – Jasmin Noir, ktorú rozpoznáte podľa jej špecifickej, sladkej, drevito-korenistej vône. Je príťažlivá, teplá a má naozaj bohato rozvinutú kompozíciu.

Druhým naším odporúčaním do chladného počasia je kópia málo známeho orientálneho parfumu Mon Guerlain. Má vzrušujúcu a očarujúcu vôňu, ktorá pôsobí veľmi príťažlivo. Ženu zahreje a prinesie jej dobrú náladu. Veľmi podobne pôsobí aj náš tretí, a zároveň posledný tip na zimný parfém – imitácia Zadig & Voltaire – This is Her. Tento parfém zaraďujeme medzi veselé orientálne vône, nakoľko v ňom ucítite čistú radosť. Je sladký, príjemný a naozaj hrejivý, takže do chladného počasia ako stvorený.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *