Ingrediencie v parfémoch

Nájdite si parfém podľa zloženia: Santalové vône

parfumy so santalovým drevom

Drevitá balzamová vôňa so zeleným podtónom

Olej zo santalového dreva je jedným z najluxusnejších, a tiež veľmi komplexne voňajúcich esenciálnych olejov. Získava sa zo stromu santalovníka, odborne označovaného ako Santalum Album. Je to tropický strom s tvrdým, voňavým drevom. Jeho domovom je južná Ázia, najčastejšie sa vyskytuje v Indii, Pakistane či na Srí Lanke. Nájsť ho ale môžete aj na Havaji alebo v Austrálii. Santalové stromy sú dnes ohrozeným druhom, a preto je ich olej cennou a výnimočnou ingredienciou.

Ako vonia santalové drevo?

Santalové drevo je veľmi častou ingredienciou pánskych aj dámskych parfumov. Má klasickú, orientálnu vôňu, s bohatým vrchným drevitým tónom a jemnejším zeleným podtónom. Profil konkrétnej esencie sa líši aj od druhu dreva, z ktorého je získavaná. Vo všeobecnosti má však santalové drevo tieto najvýraznejšie arómy: drevitú, hrejivú, exotickú, balzamovú, hebkú.

Pre ľudí z nášho podnebného pásma má santalové drevo zvláštny exotický nádych. Podľa učenia aromaterapie dokáže navodiť pozitívnu náladu a upokojiť myseľ. V jóge je využívaný na zjednotenie energetických centier tela alebo dokonca na prebudenie sexuálnej energie. Pripisujú sa mu totižto aj afrodiziakálne účinky.

Parfumy so santalovým drevom

V parfumoch sa santalové drevo prejavuje klasickými, orientálnymi a bohatými tónmi. Tvorí vynikajúci základ jesenných a zimných parfémov, v kombinácii s tými správnymi ingredienciami však výborne pôsobí aj v sviežich či ovocných vôňach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *